Home / Aktualności / Continental partnerem sieci Q Service Castrol

Continental partnerem sieci Q Service Castrol

W styczniu 2020 podpisano list intencyjny, który stał się podstawą do współpracy w zakresie dystrybucji opon marek Continental, Semperit oraz Barum. Szczególny nacisk położony jest na markę Semperit – opony tej marki będą rozprowadzane w Polsce przede wszystkim za pośrednictwem sieci Q Service Castrol. Klienci, którzy kupią opony Semperit w jednym z warsztatów sieci, otrzymają bezpłatnie gwarancję na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w warsztatach sieci dostępne są opony klasy premium marki Continental, a także opony marki Barum. Od 2021 roku opony marki Continental kupowane w sieci warsztatów Q Service Castrol objęte są także bezpłatną gwarancją na uszkodzenia mechaniczne.

Q Service Castrol to ważny partner biznesowy dla Continental Opony Polska. Sieć dynamicznie się rozrasta – w grudniu 2019 roku zrzeszonych w niej było 200 warsztatów, obecnie jest ich już 360, a należy się spodziewać jej dalszego rozwoju. Dla warsztatów współpraca z firmą Continental to gwarancja dostępu do najwyższej jakości ogumienia należącego do różnych segmentów, w każdym przypadku w korzystnej cenie. Ponadto partnerzy Continental mają zapewnioną kompleksową informację o nowościach oferowanych przez niemieckiego producenta, a także bezpłatny dostęp do wiedzy technicznej dzięki innowacyjnej platformie szkoleniowej Continental.

Ostatecznymi beneficjentami współpracy obu firm będą klienci serwisujący swoje samochody i kupujący ogumienie w warsztatach sieci Q Service Castrol, gdzie mogą liczyć na fachowe doradztwo w kontekście wyboru najlepszych opon, a także na profesjonalną i kompleksową obsługę samochodu.

Z punktu widzenia firmy Continental Opony Polska współpraca z siecią Q Service Castrol to nie tylko okazja do zwiększenia dostępności oferowanego ogumienia klasy premium, ale także do budowania świadomości kierowców związanej z oponami marki Semperit. Dla Continental niezwykle ważne jest promowanie bezpieczeństwa jazdy wynikającego ze stosowania najwyższej jakości ogumienia dostosowanego do oczekiwań i potrzeb kierowców.

Tradycje oponiarskie austriackiej firmy wytwarzającej opony Semperit sięgają 1900 roku. Ponad 120 lat temu rozpoczęto produkcję opon do samochodów osobowych w zakładzie wyrobów gumowych Miskolczy Co. OHG, w austriackiej miejscowości Traiskirchen. Nazwa Semperit pojawiła się w 1906 roku. W 1927 roku fabrykę zaczęły opuszczać pneumatyczne opony do samochodów ciężarowych.

Marka Semperit ma szczególne osiągnięcia związane z produkcją opon zimowych. W 1988 roku firma wprowadziła do produkcji Semperit Direction-Grip – pierwszą na świecie kierunkową oponę zimową przystosowaną do wysokich prędkości.

Obecnie Semperit kojarzy się z niemiecką jakością, przewidywalnymi parametrami, a także z korzystną ceną. Marka należy do koncernu Continental od 1985 roku.

Firma Continental AG została założona w 1871 roku w Hanowerze. W 2021 świętuje 150 lecie swojego istnienia. Continental Opony Polska obchodzi w tym roku 25-lecie obecności na polskim rynku. Zarówno Continental AG, jak i Continental Opony Polska, kładąc nacisk na bezpieczeństwo jazdy oraz edukację kierowców, a także na uzyskanie najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa czynnego samochodów, dążą do urzeczywistnienia Wizji Zero – świata bez śmiertelnych wypadków drogowych. Współpraca COP z siecią Q Service Castrol oznacza promocję bezpieczeństwa i najwyższej jakości standardów w serwisowaniu i wyposażaniu samochodów.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site