Home / Aktualności / Nowy Gold od Jenoxa

Nowy Gold od Jenoxa

Firma Jenox Akumulatory zaprezentowała nową odsłonę swojego flagowego akumulatora serii Gold. W nowoczesnym bloku, za złoto-czarną etykietą, kryje się zupełnie nowa moc i szereg zmian, które wychodzą naprzeciw oczekiwać użytkowników współczesnych aut.  

Nowy Jenox Gold to akumulator stworzony przez polskich inżynierów w oparciu o wiodącą światową technologię produkcji. Chodzieska fabryka decydując się za zmianę Golda, postawiła na zwiększoną żywotność akumulatora, wysoki prąd rozruchowy i rezerwę mocy, która jest decydująca przy tzw. „zimnym rozruchu”. – Nowoczesna motoryzacja stawia przed akumulatorami coraz to większe wyzwania, dlatego nawet najlepsze produkty muszą rozwijać swój potencjał by wyjść naprzeciw potrzeb i oczekiwań klientów – mówi Ryszard Wasyłyk, dyrektor handlowy w firmie Jenox Akumulatory. – Jenox Gold to nasz flagowy produkt w segmencie aut osobowych, który od lat zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników. W nowych akumulatorach serii Gold zastosowano unikalny skład masy czynnej oraz trójwymiarową geometrię kratki, która zapobiega opadowi masy. Wszystkie te zmiany wraz nową obudową bloku i etykietą mają umocnić pozycję Golda w segmencie akumulatorów serii premium – dodaje.  Pierwsze pojemności nowej generacji akumulatorów serii Gold już są dostępne na sklepowych pułkach. Systematycznie producent będzie wprowadzał do oferty kolejne pojemności nowego Golda. Łącznie będzie ich siedemnaście.

Seria Jenox Gold oferuje swoim użytkownikom maksymalną wydajność akumulatora, która kluczowa jest w przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Ponadto nowy Jenox Gold  posiada prąd rozruchowy, który znacznie przewyższa wymogi producentów samochodów. Uzyskanie takiego prądu było możliwe dzięki wykonaniu elektrod ze stopów wapniowo-cynowych oraz zastosowaniu dodatków węglowych, co  znacząco poprawiło przyjmowania ładunku elektrycznego. W rezultacie zwiększyła się rezerwa pojemność akumulatora oraz wydłużył się czas jego użytkowania. Warto również zauważyć, że szereg przyjętych w serii Gold rozwiązań, przełożyło się na zminimalizowane zużycie wody, co uczyniło nowy akumulator całkowicie bezobsługowym.

Za nowym blokiem serii Gold idą też kolejne zmiany. Pod złoto-czarną etykietą kryje się wieczko o wyjątkowej konstrukcji. Zostało tak zaprojektowane by zapobiegać przed wyciekiem elektrolitu i zabezpieczyć akumulator przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Warto też dodać, że podobnie jak we wcześniejszych modelach, nowe wieczko również zostało wyposażone we wskaźnik naładowania akumulatora (magic eye). Chodzieska fabryka akumulatorów ciągle prowadzi prace nad nowymi akumulatorami do pojazdów osobowych i ciężarowych. Aktualnie w swojej ofercie Jenox Akumulatory posiada serie Classic Blue Power, Gold i EFB dedykowane do aut osobowych oraz SHD, SVR i SRP stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Łącznie z linii produkcyjnych chodzieskiej fabryki schodzi blisko 1 mln akumulatorów rocznie.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site