Home / Aktualności / Wielton na rynku niemieckim

Wielton na rynku niemieckim

Wielton S.A., największy polski producent naczep, przyczep i zabudów Wielton, który już w 2017 r. położył podwaliny pod swoją obecność na rynku niemieckim, zdecydował rozwinąć swoją działalność w tym kraju. Poprzez spółkę z nową siedzibą w Trebbin zaoferuje tamtejszym klientom wysokiej jakości produkty i rozwiązania z charakterystycznym wielbłądem w logo. Szerokie portfolio oferowane niezależnie przez Wielton GmbH będzie jednocześnie uzupełnieniem oferty pojazdów specjalistycznych znanej w Niemczech od kilkudziesięciu lat spółki Langendorf – należącej również do Grupy Wielton.

Działalność Wielton GmbH pozwoli marce Wielton dotrzeć do klientów na rynku niemieckim. W nowej siedzibie w Trebbin w Brandenburgii firma początkowo skupi się na oferowaniu uniwersalnych naczep kurtynowych i furgonowych, naczep podkontenerowych, naczep platformowych, naczep wywrotek oraz zestawów przestrzennych, a także przyczep pod kontenery rolkowe oraz wymiennych podwozi tandemowych. Wszystkie te pojazdy można skonfigurować, aby jak najlepiej odpowiadały specyfice pracy i potrzebom ich użytkowników.

Widzimy ogromny potencjał rynku niemieckiego, słyszymy potrzeby tamtejszych klientów i chcemy na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Wykorzystamy w tym celu potencjał oferty marki Wielton. Spółka Wielton GmbH, która będzie prowadziła działalność w Trebbin, zapewni klientom dostęp do  szerokiego portfolio produktów powstających w zakładach w Wieluniu. Jesteśmy przekonani, że nasze  przyczepy, naczepy i zabudowy spełnią wysokie oczekiwania niemieckich klientów z różnych sektorów oraz będą stanowiły atrakcyjną alternatywę dla produktów największych producentów znanych na tamtejszym rynku” – zapowiada Piotr Kuś, Dyrektor Generalny Wielton S.A.

Spółka Wielton GmbH z siedzibą w Trebbin w Brandenburgii stawia sobie wysoko poprzeczkę i ma za zadanie znacząco rozwinąć obecność produktów Wielton na rynku niemieckim. Jej działalność pozwoli dotrzeć do tamtejszych klientów i konkurować z największymi producentami. Dotychczas, dzięki przejęciu w 2017 roku spółki Langendorf – uznanego producenta działającego od dziesięcioleci na tym rynku – Grupa Wielton oferowała niemieckim klientom pojazdy specjalistyczne. Teraz oferta skierowana na ten rynek, będzie znacznie szersza. Oprócz samej gamy produktów ogromnym atrybutem, z punktu widzenia klientów marki Wielton, będzie również rosnąca sieć autoryzowanych partnerów serwisowych, która daje pewność, że najważniejsze usługi oraz części zamienne będą dostępne na terenie całego kraju.

Spółka Wielton GmbH będzie  prowadzić na rynku niemieckim niezależną działalność od spółki Langendorf oferującej pojazdy specjalistyczne, głównie inloadery, naczepy niskopodwoziowe i wywrotki. Szeroka oferta Wietonu na ten rynek, obejmująca m.in. naczepy kurtynowe, furgonowe i zestawy przestrzenne,  będzie stanowiła uzupełnienie portfolio produktowego Langendorfa. Posiadamy zróżnicowaną ofertę opartą na sprawdzonych rozwiązaniach, dopasowaną do potrzeb rynku niemieckiego, którą planujemy systematycznie rozszerzać o nowe produkty. Ważne jest dla nas również zapewnienie wysokiej jakości serwisu i możliwość spersonalizowania produktów. W ten kompleksowy sposób planujemy odpowiadać na potrzeby naszych niemieckich klientów. Stawiamy także na bliską współpracę z firmami transportowymi i wspólne wypracowywanie najlepszych, innowacyjnych rozwiązań. W efekcie wznowienia działalności i aktywnych działań rynkowych  spółka Wielton GmbH odnotowała pierwsze znaczące zamówienia w pierwszym kwartale tego roku.” – komentuje Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Wielton S.A.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …