Home / Aktualności / Flota KVB z Kolonii powiększyła się do 113 elektryków marki VDL

Flota KVB z Kolonii powiększyła się do 113 elektryków marki VDL

Po raz trzeci z rzędu przedsiębiorstwo transportu publicznego KVB Cologne zamówiło elektryczne autobusy VDL Citea przeznaczone do transportu typu BRT. Gdy zamówienie zostania zrealizowane  (wg planu w 2022 r.), flota autobusowa KVB Cologne będzie się składać ze 113 elektrycznuych autobusów VDL Citea.

VDL Bus & Coach po raz pierwszy dostarczy 51 przegubowych elektryków z największym pakietem akumulatorów: 525 kWh. Całkowite zapotrzebowanie na energię autobusu Citea SLFA-181, łącznie z klimatyzacją, jest pokrywane z akumulatorów,  dzięki czemu autobusy są w 100% bezemisyjne.

Nowy Citeas będzie używany na liniach 126, 142 i 146 na lewym brzegu Renu oraz na liniach 151, 152, 155 i 196 na prawym brzegu. W ten sposób siedem linii autobusowych w Kolonii zostanie przekonwertowanych na e-mobilność począwszy od 2022 r. Citeas SLFA-181 są ładowane przez noc zajezdni, a ze względu na intensywne użytkowanie w mieście również na trasie na stacjach ładowania.

W miastach taki jak Kolonia, Münster, Osnabrück, Oberhausen-Bottrop, Lipsk eksploatowanych jest ponad 100 elektrycznych pojazdów firmy VDL Bus & Coach realizującej swoje plany „Dążąc do zera”. Pojazdy te pokonały ponad 4 milionów kilometrów w transporcie publicznym. W nadchodzących latach do tej listy zostaną również dodane miasta / gminy Plön, Völklingen, Neuss, Braunschweig, Verden i Goslar.

VDL działa w branży transportu elektrycznego od ponad 25 lat. Od czasu wprowadzenia pierwszego modelu Citea SLF-120 Electric w Genewie, podczas targów UITP Mobility & City Transport w 2013 roku, holenderski producent skupia się na mobilności elektrycznej. W 2021 roku VDL Bus & Coach zaprezentuje nową generację elektrycznych modeli Citea opracowanych na bazie innowacyjnego układu napędowego. VDL Bus & Coach ujawni więcej szczegółów poprzez specjalną kampanię w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej do początku maja.

Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB), czwarta co do wielkości firma miejskiego transportu pasażerskiego w Niemczech, obsługuje system transportu publicznego w Kolonii i okolicach. Jej flota składa się z 382 pociągów i tramwajów oraz 330 autobusów. Ponad 3400 pracowników dba o sprawne funkcjonowanie ponad 60 linii autobusowych, tramwajowych i kolejowych. KVB przewozi codziennie prawie 800 000 ludzi.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …