Home / Aktualności / Nowy serwis z gwiazdą

Nowy serwis z gwiazdą

W marcu rozpoczął działalność nowy autoryzowany serwis samochodów ciężarowych w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska –EF Serwis w Pile wypełni białą plamę na mapie serwisowej marki.

Licząca dotąd 32 punktów w całym kraju sieć serwisowa Mercedes-Benz Trucks Polska zyskała nowy obiekt w Pile. Nowy serwis powstał w całkowicie zrewitalizowanych budynkach na niespełna czterohektarowej działce. – Początkowo planowaliśmy tylko serwis naczep – mówi Dawid Kalinowski, prezes zarządu EF Serwis, nowej spółki w grupie skupiającej pod marką Euro Finannce firmy transportową oraz zajmującą się handlem i serwisowaniem europalet. – Jednak, ponieważ ta część Polski, północna Wielkopolska, była dotąd białą plamą na mapie serwisów samochodów ciężarowych Mercedesa, dostrzegliśmy tu potencjał, a centrala Mercedes-Benz Trucks Polska nas zachęciła do podjęcia wyzwania. W rezultacie powstał autoryzowany serwis samochodów ciężarowych marki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszej sieci dołączył ten nowy obiekt, gratulujemy jego założycielom i jestem pewien, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów – mówi Piotr Materzok, Head of Customer Services & Partsw Mercedes-Benz Trucks Polska. – Jesteśmy gotowi udzielać naszym kolegom z Piły wszelkiego potrzebnego wsparcia w realizacji tego celui cieszymy się, że dzięki obecności autoryzowanej placówki naszej markiw nowej lokalizacji możemy być bliżej obecnych i potencjalnych klientówz tego regionu.
Hala warsztatowa z trzema kanałami zapewniającymi dziesięć stanowisk naprawczych ma powierzchnię 920 m2, część biurowa, wyposażonaw interaktywną recepcję i kącik, w którym można wygodnie poczekać na naprawę, zajmuje ok. 100 m2, a magazyn części ok. 225 m2. Całość dopełnia 2800 m2 placu. Obok jest także stacja kontroli pojazdów.

Budynki, które tu zastaliśmy, wymagały głębokiej rewitalizacji, aby dostosować je do standardów marki, ale jesteśmy bardzo zadowoleniz rezultatu. Wszystkie audyty przebiegły pomyślnie i możemy oficjalnie działać jako autoryzowany serwis Mercedes-Benz Trucks Polska – mówi Dawid Kalinowski.

Obiekt w Pile jest zarządzany przez Marcina Piwkowskiego, który jako dyrektor zarządzający odpowiada za część administracyjną, oraz Wojciecha Matuszewskiego, odpowiedzialnego za serwis. Obydwaj wcześniej pracowali w firmie transportowej Euro Finannce. – Współpracowaliśmy z Mercedes-Benz jako firma transportowa od wielu lat, ale jesteśmy bardzo dumni, że teraz zostaliśmy partnerem marki jako autoryzowany serwis. To duże osiągnięciei towarzyszą mu ogromne emocje – mówi Marcin Piwkowski. – W naszym regionie brakowało takiego punktu i cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy go zapewnić klientom.

W EF Serwis w Pile klienci znajdą kompleksową obsługę, obejmującą nie tylko same ciągniki. – To bardzo ważne dla firm transportowych, wiemy o tym dobrze dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej branży – mówi Wojciech Matuszewski. – Jako duży przewoźnik, znamy świetnie potrzeby tego rodzaju klientów, jeśli chodzi o serwis. Dlatego oferujemy obsługę całego pojazdu – zarówno ciągnika, jak i naczepy, wind, agregatów. Mamy także podpisaną umowę z oponiarską marką premium i będziemy realizować usługi wulkanizacyjne. Komplet usług dopełnia Serwis 24h, który jest bardzo istotnym elementem dla klientów transportowych.
W EF serwis pracuje 12 techników, w tym jeden diagnosta i mistrz. Klientów obsługuje jeden doradca serwisowy i specjalista ds. logistyki oraz recepcjonistka. – Obecnie bardzo intensywnie się szkolimy, wszyscy musimy spełniać standardy marki – mówi Wojciech Matuszewski.

Dla klienta transportowego, jakim sami jesteśmy, najważniejsze w serwisie są dwa elementy: czas i jakość naprawy – podkreśla Dawid Kalinowski. – Dlatego oprócz oczywistych standardów wymaganych przez markę, będziemy wdrażać własne innowacje. Na przykład zaprojektowaliśmy aplikację, dzięki której klienci będą mogli zapisywać się do serwisu online, umieszczając w chmurze opis zlecenia wraz ze zdjęciami. W ten sposób będziemy wcześniej wiedzieli, z jaką usterką pojazd do nas trafi, co pozwoli przygotować się do naprawy i skrócić jej czas.

EF Serwis w Pile mieści się przy Al. Powstańców Wielkopolskich 163a, jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8-16

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site