Home / Aktualności / Berlin zamawia 200 piętrowców marki ADL

Berlin zamawia 200 piętrowców marki ADL

Berliner Verkehrsbetriebe („BVG”) złożył zamówienie na 198 dwupokładowych Enviro500 autobusy, które mają być dostarczone do stolicy Niemiec do końca 2022 r. Będą one wyprodukowane w brytyjskich zakładach ADL (montaż końcowy w Scarborough w Yorkshire).

Pierwsze dwa piętrowe autobusy Enviro500 firmie BVG zostały dostarczone w październiku 2020 r.  na podstawie wieloletniej umowy ramowej podpisanej w 2018 r. Po zakończeniu programu testowego  rada nadzorcza BVG zatwierdziła zwiększenie zamówienia na kolejnych 198 autobusów. Kontrakt przewiduje rozszerzenie zamówienia o kolejne 230 piętrowych autobusów Enviro500.

W Berlinie funkcjonuje przedstawicielstwo ADL, a także serwis i magazyn części zamiennych. Planowane są nowe inwestycje w berlińskiej stolicy, aby wzmocnić rozwój sprzedaży oraz ekspansję brytyjskiej marki w Europie.

Berlińskie Enviro500, to 13,8-metrowe jednostki o wysokości 4,06 m  i trzech otworach drzwiowych. Wnętrze może pomieścić  maksymalnie 112 pasażerów, w tym 80 na miejscach siedzących.

Paul Davies, prezes i dyrektor zarządzający ADL, powiedział: „Ten kontrakt jest efektem wysiłków zespołu ADL, który po raz kolejny udowodnił, że może wprowadzać innowacje i realizować bardzo złożone projekty. Pomyślne wyniki programu testowego BVG, oraz podpisanie przełomowego kontraktu świadczy o uznaniu dla naszej wiedzy i doświadczenia w produkcji dwupokładowych autobusów”.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …