Home / Aktualności / Pierwsza seria autobusów Citea nowej generacji

Pierwsza seria autobusów Citea nowej generacji

Zamawiając pierwszą serię elektrycznych autobusów Citea nowej generacji marki VDL Bus & Coach, przedsiębiorstwo transportu publicznego Hermes przyczynia się do podniesienia jakości transportu publicznego i dbałości o środowisko naturalne w rejonie Eindhoven. Łącznie 32 autobusy miejskie VDL Citea, wyposażone w elektryczny układ napędowy  trafią do eksploatacji w styczniu 2022 r.

To zamówienie jest kolejnym ważnym krokiem w procesie przestawiania się do 2025 roku na bezemisyjny transport publiczny w holenderskiej prowincji Brabancja Północna.
Prezes Willem van der Leegte z VDL Groep: „Hermes cztery lata temu, postanowił utworzyć największą wówczas w Europie flotę autobusów elektrycznych. To była ważna decyzja, która wzbudziła zainteresowanie na całym świecie. Hermes  zamawiając 32 autobusy nowej generacji Citea realizuje wizję zelektryfikowania transportu publicznego w regionie, a my jesteśmy dumni, że ta elektryfikacja odbywa się  w macierzystej bazie VDL”.

„Razem z VDL prowadzimy wyjątkową operację” – mówi Martijn Mentink, dyrektor regionalny Hermes. „W ostatnich latach wiele innych europejskich firm transportowych i miast odwiedziło Eindhoven, aby na własne oczy zobaczyć i doświadczyć, że przyszłość e-mobilności w transporcie publicznym już się rozpoczęła. Kryzys koronawirusa ma duży wpływ na komunikację zbiorową, ale nadal wierzymy, że w tych trudnych czasach ta inwestycja jest możliwa. Wiele milionów kilometrów przejechanych przez VDL Citea zapewniło nam bogatą wiedzę i doświadczenie. Dlatego z ufnością czekamy na moment, w którym flota nowej generacji autobusów Citea wyruszy na linie komunikacyjne Eindhoven ”.

Christophe van der Maat (członek zarządu prowincji Brabancji Północnej): „Cieszę się, że prowincja uczestniczy w finansowaniu zakupu tych nowych, czystych autobusów. Transport publiczny jest pod presją z powodu konsekwencji koronawirusa, ale pomagając sobie nawzajem realizujemy nasze wspólne ambicje zrównoważonego rozwoju. Najlepsze jest to, że te autobusy są produkowane w Brabancji z korzyścią dla pasażerów, firmy Hermes, VDL i naszej prowincji”.

Nowa generacja Citeas została specjalnie wyposażona w tak zwany pakiet Brainport dla Hermesa. Należą do nich systemy bezpieczeństwa, takie jak system ostrzegania przed kolizją i system wykrywania martwego pola. Wystrój wnętrza i specjalne oświetlenie także sprawiaj ą, że ​​pojazdy są wyjątkowe. Każdy z nich jest zatem nowym okrętem flagowym floty autobusowej Hermes w Eindhoven. Oczywiście elektryczne VDL Citea są również wyposażone w środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusów, takich jak COVID-19. Należą do nich systemy filtrów, powłoki antybakteryjne i środki ochronne dla kierowcy.

Akumulatory są zintegrowane z podłogą, co zapewnia więcej miejsca dla pasażerów, do maksymalnie 110 osób w pojeździe o długości 12,2 metra. Dla tej nowej generacji elektrycznych autobusów miejskich firma VDL Bus & Coach opracowała kompozytową ścianę boczną, która składa się z jednego elementu. Powoduje to mniejsze wibracje i zmniejsza hałas, co wpływa na komfort pasażerów.

Ściana boczna poprawia izolację autobusu, zmniejszając potrzebę ogrzewania i chłodzenia, a ponadto jest ona o 15% lżejsza od konwencjonalnego rozwiązania. Atrakcyjny projekt jest wg VDL Bus & Coach ważnym atutem zachęcającym do korzystania z transportu publicznego. Zaprojektowanie kabiny kierowcy było najwyższym priorytetem, bo przecież kierowca spędza w niej cały dzień. Dlatego w zakresie ergonomii, łatwości obsługi, komfortu i bezpieczeństwa nie było kompromisów. Ulepszona kabina kierowcy w nowej generacji modelu Citea była kilkakrotnie testowana przez branżowe instytucje.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site