Home / Aktualności / Baterie „Blade” przetestowane

Baterie „Blade” przetestowane

BYD, producent pojazdów elektrycznych, oficjalnie ogłosił, że wszystkie wytwarzane przez niego pojazdy z elektrycznym napędem będą teraz wyposażone w ultra-bezpieczne baterie „Blade”, które przeszły tzw. test „penetracji gwoździa”. Nowa bateria była poddana także testowi ekstremalnej wytrzymałości polegającemu na przejechaniu przez 46-tonową ciężarówkę podnosząc standard bezpieczeństwa obowiązujący konstrukcję akumulatora. Obecnie jednym z największych problemów hamujących rozwój rynku pojazdów elektrycznych są pożary i eksplozje akumulatorów. Ryzyko występowania tego typu zagrożeń na drogach może wzrosnąć wraz z liczbą pojazdów zasilanych z baterii.

BYD może pochwalić się 26-letnim doświadczeniem w dziedzinie badań i rozwoju akumulatorów. Produkcja komponentów takich jak Blade Battery, a także podstawowego wyposażenia przemysłowego prowadzona jest we własnym zakresie. Zdolność produkcyjna baterii typu Blade szybko rośnie, a niektórzy kluczowi gracze w branży motoryzacyjnej zaczynają interesować się  możliwością ich zastosowania.

Wykorzystując swoje wiodące technologie i możliwości badawczo-rozwojowe, BYD aktywnie uczestniczy w wysiłkach na rzecz wzmocnienia długoterminowego bezpieczeństwa energetycznego Chin i wypełnienia niedawno ogłoszonego zobowiązania kraju w sprawie ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i osiągnięcia neutralności węglowej do 2060 roku.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site