Home / Aktualności / Pierwszy Frontloader w Polsce

Pierwszy Frontloader w Polsce

Frontloader na podwoziu Actrosa 3543W siedzibie kaliskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO odbyło się uroczyste przekazanie wyjątkowego pojazdu: czteroosiowego Actrosa 3543LP. Śmieciarkę w nietypowej zabudowie typu frontloader marki Terberg przedsiębiorstwo nabyło w firmie Mojsiuk, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, w Szczecinie.

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO sp. z o.o. jest firmą rodzinną, działającą na rynku od prawie 30 lat. Dziś to jedna z najnowocześniejszych w Wielkopolsce firm zajmujących się m.in. odbiorem odpadów komunalnych oraz zagospodarowaniem odpadów segregowanych. Z tą częścią działalności wiąże się też zakup najnowszego pojazdu Mercedes-Benz do firmowej floty: czteroosiowego Actrosa 3543LP w specjalistycznej zabudowie śmieciarki wykonanej przez firmę Terberg Matec Polska. W tej konfiguracji jest to pierwszy tego typu pojazd w Polsce.

Zabudowa ta jest wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze jest to tzw. frontloader, czyli śmieciarka ładowana od przodu, a po drugie – pojazd dysponuje aż 43 m3 pojemności, dzięki temu, że posiada cztery osie,w konfiguracji 8×2 z trzema tylnymi osiami zespolonymi. Wszystkie osie z wyjątkiem napędowej są skrętne, co sprawia, że manewrowanie pojazdem jest bardzo wygodne.

W imieniu Przedsiębiorstwa Oczyszczania EKO pojazd odebrał w siedzibie kaliskiej firmy jeden z jej założycieli, Sławomir Rudowicz. – Z marką Mercedes-Benz jesteśmy związani od kilkunastu lat. Początkowo korzystaliśmy z usług serwisowych, ponieważ mieliśmy pojazdy używane. Obecnie po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zakup czteroosiowego Actrosa w zabudowie frontloader – mówi Sławomir Rudowicz. – Wybraliśmy tę markę, ponieważ bardzo wysoko oceniamy rzetelność i profesjonalizm współpracy z firmą Mojsiuk. Zakup nowego Actrosa wiąże się także z polityką firmy, która kładzie duży nacisk na ekologię, rozumianą jako konkretne działania. Celowi temu służy m.in. stałe inwestowanie w zdobycze techniki komunalnej, które zmieniają i rozszerzają zakres oferowanych usług, pozwalając zaspokoić społeczne oczekiwania.

Actros 3543LP, który dołączy do floty firmy z Kalisza, został wyposażony w najnowocześniejszy system wspierający bezpieczeństwo Active Brake Assist 5 oraz kamerę z przodu, a także komfortowy fotel pneumatyczny kierowcy i dwa dodatkowe siedzenia.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …