Home / Aktualności / Wystartowały bezpłatne szkolenia w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”

Wystartowały bezpłatne szkolenia w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”

Pierwsze szkolenie teoretyczne w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy” za nami! Już po raz szósty kierowcy ciężarówek mają szansę doskonalić swoje umiejętności, korzystając z doświadczenia i wiedzy instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. 

„Profesjonalni kierowcy” to największa akcja społeczna w branży TSL, skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, ale obecnie nie pracujących w zawodzie. Uczestnicy szkoleń mają szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, który potwierdzi ich przygotowanie do zawodu. Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję akcji, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

Trudna sytuacja pandemiczna nie powstrzymuje organizatorów. Podobnie jak w zeszłym roku, szkolenia teoretyczne obędą się w formule online. Tegoroczna edycja będzie obejmowała 7 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne. Akcja rozpoczęła się 12 kwietnia od zagadnień z zakresu jazdy bezpiecznej i defensywnej, które uczestnikom przybliżali instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska – Robert Kantorek i Marek Jastrzębski. Na szkolenie inauguracyjne zapisało się aż niemal 40 osób. Kolejne szkolenie teoretyczne, w formule online, o tematyce jazdy ekonomicznej, odbędzie się 17 maja. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie profesjonalni-kierowcy.pl.

Głównym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych, jako znaczącej gałęzi gospodarki. W Polsce wciąż mamy ogromny deficyt kierowców zawodowych, dlatego akcja „Profesjonalni kierowcy” ma na celu także promocję tego zawodu wśród młodzieży, kobiet, osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w zawodzie oraz takich, które chcą zmienić swoją profesję.

Kolejny rok, w którym towarzyszy nam pandemia, uświadamia nam jak ważna jest rola kierowców zawodowych w naszym codziennym życiu. Obecny czas, to czas bohaterów, którymi są właśnie kierowcy zawodowi, dowożący towary do wszystkich regionów, nawet tych najbardziej dotkniętych obowiązującymi obostrzeniami i trudną sytuacją gospodarczą.

Więcej informacji o akcji: www.profesjonalni-kierowcy.pl

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …