Home / Aktualności / Firma Volvo Trucks jest gotowa do zelektryfikowania transportu

Firma Volvo Trucks jest gotowa do zelektryfikowania transportu

Rozpoczynając w tym roku sprzedaż trzech nowych całkowicie elektrycznych modeli o dużej ładowności, Volvo Trucks daje wyraz przekonaniu, że nadszedł czas na szybką intensyfikację elektryfikacji ciężkiego transportu drogowego. Ta pozytywna prognoza opiera się na zdolności elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo do zaspokajania szerokiej gamy potrzeb transportowych. Na przykład w UE już dziś można zelektryfikować prawie połowę wszystkich przewozów samochodami ciężarowymi. 

Dzięki dodaniu trzech nowych produktów oferta pojazdów elektrycznych Volvo Trucks może w istotny sposób przyczynić się do zmniejszenia wpływu transportu drogowego na klimat.


Znaczący krajowi i międzynarodowi odbiorcy usług transportowych wykazują wysokie zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Wynika to z ich własnych ambitnych celów klimatycznych, a także z zapotrzebowania konsumentów na obniżenie emisji dwutlenku węgla i czystszy transport. 
„Coraz więcej firm transportowych zdaje sobie sprawę, że należy rozpocząć proces elektryfikacji już teraz, kierując się zarówno troską o środowisko naturalne, jak i względami konkurencyjnymi, aby spełnić wymagania klientów w zakresie zrównoważonego transportu. Dzięki obszernej i wszechstronnej ofercie Volvo Trucks przejście na napęd elektryczny jest całkowicie realne dla znacznie większej liczby firm transportowych”, mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks. 


Dodanie trzech kolejnych samochodów ciężarowych o dużej ładowności do linii pojazdów elektrycznych 


Rozpoczęcie sprzedaży nowych elektrycznych modeli Volvo FH i Volvo FM umożliwiło wprowadzenie zelektryfikowanego transportu nie tylko na obszarach miejskich, ale także w ruchu regionalnym pomiędzy miastami. Ponadto nowy model Volvo FMX z napędem elektrycznym otwiera nowe możliwości cichszego i bardziej ekologicznego transportu budowlanego. 
Produkcja nowych modeli elektrycznych dla Europy rozpocznie się w przyszłym roku. Dołączą one do Volvo FL Electric i Volvo FE Electric przeznaczonych do transportu miejskiego i produkowanych seryjnie od 2019 r. na ten sam rynek. W Ameryce Północnej sprzedaż VNR Electric rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Po wprowadzeniu nowych modeli samochodów ciężarowych Volvo Trucks dysponuje obecnie linią sześciu elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności, co sprawia, że jest to najbardziej kompletna oferta tego typu w branży. 
Jak wynika z badań, po wprowadzeniu nowych pojazdów o większej ładowności, mocniejszych układach napędowych i zasięgu do 300 km, oferta Volvo Trucks w zakresie pojazdów elektrycznych może zaspokoić potrzeby transportowe dotyczące około 45% wszystkich towarów przewożonych obecnie w Europie.* Dzięki temu można w istotny sposób przyczynić się do zmniejszenia wpływu na klimat drogowego transportu towarowego, który według oficjalnych statystyk odpowiada dziś za około 6% całkowitej emisji CO2 w UE. 
„Istnieją ogromne możliwości elektryfikacji transportu ciężarowego w Europie, a także w innych częściach świata, w bardzo niedalekiej przyszłości”, mówi Roger Alm. „Aby to udowodnić, wyznaczyliśmy sobie ambitny cel — do 2030 roku elektryczne samochody ciężarowe mają stanowić co najmniej połowę naszej sprzedaży. A te trzy nowe samochody ciężarowe o dużej ładowności, które właśnie wprowadzamy na rynek, oznaczają gigantyczny krok w kierunku osiągnięcia tego celu”

Szeroka oferta rozwiązań elektrycznych.

Oprócz pojazdów elektrycznych, program elektryfikacji Volvo Trucks obejmuje kompletny ekosystem z licznymi rozwiązaniami w zakresie serwisu, konserwacji i finansowania, a także inne opcje, które mogą ułatwić łatwiejsze i szybsze przejście na ruch zelektryfikowany. Ta całościowa struktura pomoże klientom zachować produktywność i kontrolę nad ich nową elektryczną flotą transportową. 
„Te kompletne, zelektryfikowane rozwiązania transportowe, które możemy dostarczyć wraz z naszą globalną siecią dealerów i warsztatów serwisowych, odegrają istotną rolę w zapewnieniu sukcesu naszym klientom”, uważa Roger Alm. 
Następne będą elektryczne samochody ciężarowe napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi 
W dalszej przyszłości nawet przewozy ciężkich ładunków na duże odległości będą mogły odbywać się z wykorzystaniem pojazdów elektrycznych. Aby spełnić te ambitne wymagania dotyczące zarówno dużej ładowności, jak i znacznie większego zasięgu, Volvo Trucks planuje wykorzystać wodorowe ogniwa paliwowe do wytwarzania energii elektrycznej. 

„Ta technologia rozwija się bardzo dynamicznie i naszą ambicją jest wprowadzenie elektryfikacji również na długich trasach, zarówno dzięki zastosowaniu akumulatorów, jak i ogniw paliwowych”, mówi Roger Alm. „Naszym celem jest rozpoczęcie sprzedaży elektrycznych samochodów ciężarowych napędzanych ogniwami paliwowymi w drugiej połowie obecnej dekady i jesteśmy pewni, że uda nam się to osiągnąć”

Oferta pojazdów elektrycznych Volvo Trucks dla Europy 

Volvo FH Electric, do transportu regionalnego i międzymiastowego. 
Volvo FM Electric, wszechstronny samochód ciężarowy do ciężkiego transportu lokalnego i dystrybucji regionalnej. 
Volvo FMX Electric, w celu zapewnienia czystszego i cichszego transportu budowlanego. 
Volvo FE Electric, do dystrybucji lokalnej i miejskiej oraz transportu odpadów. 
Volvo FL Electric, do dystrybucji lokalnej i miejskiej

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site