Home / Aktualności / Grupa DBK najlepszym europejskim dealerem używanych ciężarówek DAF

Grupa DBK najlepszym europejskim dealerem używanych ciężarówek DAF

DAF International Dealer of The Year to nagroda przyznawana europejskim przedstawicielom marki od 2017 r. Oprócz wyróżnienia w klasyfikacji generalnej, z grona ponad 300 przedstawicieli DAF wyłania także laureatów w poszczególnych kategoriach. Jedną z nich jest sprzedaż pojazdów używanych. W 2021 roku te prestiżową nagrodę zdobyła Grupa DBK.

Sprzedaż używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych od wielu lat jest ważną częścią kompleksowego wachlarza usług oferowanych przez Grupę DBK – lidera polskiego rynku TSL. Sprzedaż prowadzona jest z wykorzystaniem najszerszej w kraju sieci sprzedaży liczącej 24 punkty, a także za pośrednictwem Giełdy Grupy DBK – autorskiej platformy zakupowej, która powstała z myślą o wszystkich przedsiębiorcach zainteresowanych sprawdzonym pojazdem z drugiej ręki.

Grupa DBK została doceniona za zaangażowanie i skupienie na oczekiwaniach klientów oraz proces sprzedaży ukierunkowany na znalezienie narzędzia najlepiej dopasowanego do potrzeb danej firmy. – Grupa DBK znakomicie realizuje te zadania, gwarantując kupującemu maksymalny możliwy zwrot z poczynionej inwestycji – ocenił Gerrit-Jan Bas, dyrektor zarządzający PACCAR Financial Europe.

Od lat rozwijamy sprzedaż i ofertę pojazdów używanych, co mocno zaprocentowało w 2020 roku. W branży TSL trudno być pewnym czegokolwiek, ale poprzedni rok jeszcze mocniej zachwiał planami wielu przedsiębiorców. W tej sytuacji więcej firm realizowało swoje zadania, sięgając po używane ciężarówki, a my byliśmy na to gotowi, mając w ciągłej ofercie ponad 500 pojazdów oraz cały wachlarz usług oferowanych w ramach Grupy DBK. Dla naszych klientów ważne jest to, że używany DAF z Grupy DBK to pewny produkt. Rocznie sprzedajemy 1600-1700 używanych ciężarówek, w zeszłym roku ta liczba znacznie przekroczyła 2000. To świadczy o tym, że przedsiębiorcy nam ufają i do nas wracają. Trudno o lepszą rekomendację, a nagroda jest potwierdzeniem naszych kompetencji – stwierdził Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

W tym roku Grupa DBK obchodzi 25-lecie działalności. Historia założonej w Olsztynie firmy zaczęła się właśnie od sprzedaży ciężarówek z Eindhoven.

– Wyróżnienia dla polskich dealerów to sukces wielowątkowy. Świadczą o dojrzałości naszego rynku oraz wysokim poziomie całej sieci w naszym kraju. Nagroda dla jednego dealera to także nobilitacja dla pozostałych. Bez ich współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji nie mielibyśmy tak dobrych wyników – podsumował Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

_______________

Podpis przy fotografii:

Przedstawiciele obu firm podczas gali wręczenia nagrody: od lewej: Mikołaj Składanowski, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Michał Dąbrowski, Country Manager Paccar Financial Polska Sp.zo.o., Maciej Dmowski, Used Trucks Manager Poland at DAF Used Trucks.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site