Home / Aktualności / Używane Actrosy objęte europejskim programem Mercedes-Benz Certified w firmie Thomas

Używane Actrosy objęte europejskim programem Mercedes-Benz Certified w firmie Thomas

W ostatnich dniach maja w podwarszawskim oddziale TruckStore odbyło się uroczyste przekazanie ostatnich pięciu z 20 nabytych jesienią Actrosów 1845. Ta właśnie ostatnia piątka została dostarczona klientowi w ramach programu Mercedes-Benz Certified, który w tym roku objął także pojazdy ciężarowe koncernu.

Współpracę z Mercedesem dopiero zaczynamy – mówi Tomasz Tchórzewski, właściciel firmy Thomas z Łukowa, zajmującej się transportem międzynarodowym. – Obecnie w naszej flocie jeździ około 100 pojazdów, ale dotąd były to inne marki. Jednak doświadczenia, które zebraliśmy w wyniku transakcji w TruckStore – zarówno z samym pojazdem, jak i obsługą – zachęciły mnie do kolejnych inwestycji w Mercedesy, także nowe.

Jak podkreśla Tomasz Tchórzewski, na jego decyzję wpłynęły także opinie właściciela drugiej firmy transportowej w jego rodzinie, który swoją liczącą również ok. 100 pojazdów flotę oparł właśnie na Actrosie. – Przede wszystkim chodzi o kwestię niskiego spalania – różnicę na korzyść Actrosa zobaczyliśmy już po paru miesiącach użytkowania pierwszych odebranych z TruckStoru egzemplarzy – wyjaśnia właściciel firmy Thomas. – Nie ukrywam jednak, że decydującym argumentem za tą transakcją była dla mnie międzynarodowa gwarancja TruckStoru. Dzięki niej mam poczucie, że w razie jakichkolwiek problemów, mogę liczyć na pomoc, co w przypadku używanego pojazdu jest szczególnie istotne. Poza tym kupując w TruckStorze, wiem dokładnie, w jakim stanie technicznym jest każdy samochód.

Ostatnich pięć pojazdów, które odebrał Tomasz Tchórzewski, zostało już objętych europejskim programem Mercedes-Benz Certified, który zaczął obowiązywać także w segmencie pojazdów ciężarowych z trójramienną gwiazdą od początku 2021 roku – a od kwietnia również w Polsce. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możliwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Każdy certyfikowany pojazd został gruntownie sprawdzony pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie nie więcej niż pięć lat. – Mercedes-Benz Certified oznacza bardziej klarowny przekaz dla klientów zainteresowanych zakupem w TruckStore sprawdzonych używanych pojazdów z gwiazdą, a takich przedsiębiorców jest bardzo wielu – mówi Łukasz Wojnar, Used Trucks Manager – TruckStore Polska, Mercedes-Benz Trucks Polska. – Ten ujednolicony brand potwierdza obowiązujące u nas od początku standardy. Oferowane przez TruckStore pojazdy zawsze były gruntownie sprawdzane, ale inaczej je klasyfikowaliśmy pod względem przebiegu i rocznika. Teraz, widząc znak Mercede-Benz Certified, klient od razu wie, że pojazd ma nie więcej niż pięć lat, a na liczniku mniej niż 500 tys. km. Ponadto na samochody objęte certyfikatem udzielamy ogólnoeuropejskiej gwarancji 12- lub 24-miesięcznej na układ napędowy.

Actrosy, które trafiły do firmy Thomas, zostały wyprodukowane w latach 2017 i 2018. Tomasz Tchórzewski podkreśla, że pojazdy dostarczone przez TruckStore były przygotowane do natychmiastowego podjęcia pracy.  – Otrzymałem samochody gotowe, by wyruszyć w trasę, po starannym przeglądzie, z wymienionym olejem, zadbane pod względem technicznym i wizualnym. Niektóre z nich przejechały już u nas ponad 100 tys. km i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. Chwalą je również kierowcy, którzy oczekują komfortu w kabinie – w naszej firmie spędzają w trasie nieraz 8-10 tygodni, musimy więc zapewnić im odpowiednie warunki i do pracy, i do odpoczynku.

Firma Thomas działa na rynku transportu międzynarodowego od 20 lat, realizując przewozy w całej Europie, a także w Rosji. Jej flota liczy ok. 100 pojazdów – 20 z nich to używane Actrosy 1845 typu lowdeck z kabiną StreamSpace, kupione w oddziale TruckStore w Nadarzynie.

Międzynarodowa sieć sprzedaży używanych pojazdów ciężarowych TruckStore jest spółką Daimler AG i liderem tego rynku w Europie. Działa łącznie w 24 lokalizacjach w 13 europejskich krajach. TruckStore handluje samochodami użytkowymi wszystkich marek, we wszystkich przedziałach wiekowych i zapewnia na nie gwarancję adekwatną do realnego stanu zużycia. W Polsce sieć reprezentują dwa oddziały: w Nadarzynie pod Warszawą oraz w Komornikach pod Poznaniem.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site