Home / Aktualności / Yutong wkracza w przyszłość katarskiego transportu ekologicznego

Yutong wkracza w przyszłość katarskiego transportu ekologicznego

Katar uroczyście powitał 10 pierwszych całkowicie elektrycznych autobusów Yutong w swojej flocie w Mowasalat (Karwa).

Jassim bin Saif Al-Sulaiti, minister transportu i komunikacji, dr inż. Saad bin Ahmed Al-Muhannadi, prezes Zarządu Robót Publicznych (Ashghal) oraz przewodniczący Mowasalat (Karwa), Hassan Abdulla Al-Thawadi, sekretarz generalny Najwyższego Komitetu ds. Dostaw i Dziedzictwa, Zhou Jian, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Katarze oraz Pengxu, dyrektor generalny Yutong International wzięli udział w uroczystości z okazji uruchomienia pierwszej floty elektrycznych autobusów w Katarze.
Podczas tego wydarzenia Jassim bin Saif Al-Sulaiti przeprowadził pierwsze w historii Kataru ładowanie autobusów elektrycznych. Pojawienie się taboru elektrycznego stanowi jeden z kluczowych kroków w realizacji planu transportu publicznego Kataru do 2030 roku – powiedział minister.
Jest to pierwsza część rekordowego katarskiego zamówienia 741 autobusów elektrycznych od Yutong. Od momentu otrzymania zlecenia w listopadzie 2020 r. Yutong skoordynował współpracę z miejscowymi władzami oraz poszczególnymi działami produkcji i usług, aby zapewnić terminowy transport wśród ograniczeń epidemiologicznych.

Autobusy elektryczne zostały dostosowane do miejscowych potrzeb transportowych i warunków pogodowych, wyposażone w wydajny system chłodzenia cieczą oraz baterię litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 350 kWh – najbezpieczniejszą technologię w gorącym klimacie. Po pełnym naładowaniu, pojazd zapewnia średni zasięg ponad 200 km.

Spółka Yutong Bus ściśle współpracuje z rządem Kataru i partnerami, wspierając tamtejszą zieloną transformację. W najbliższej przyszłości powstanie fabryka KD, aby realizować lokalny projekt i produkcję autobusów zasilanych energią elektryczną, które doskonale sprawdzają się w specyficznych warunkach geograficznych i klimatycznych Kataru.
Kierując się koncepcją marki „lepszy autobus – lepsze życie”, Yutong zobowiązuje się połączyć swoje siły z odpowiednimi partnerami, takimi jak Mowasalat, aby osiągnąć współpracę obopólnie korzystną w budowaniu bardziej ekologicznego, wydajnego i zrównoważonego systemu transportu publicznego w przyszłości.

Źródło informacji: PR Newswire

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site