Home / Aktualności / Master Truck Show z gwiazdą

Master Truck Show z gwiazdą

Coroczne święto kierowców samochodów ciężarowych, w ubiegłym sezonie odwołane z powodu pandemii, znów przyciągnęło tłumy do Nowej Polskiej Wsi pod Opolem. W weekend 16-18 lipca na Master Truck Show można było jak zwykle podziwiać najpiękniejsze tuningowane pojazdy ciężarowe z całej Europy i wziąć udział w licznych atrakcjach – niektóre z nich przygotowała Grupa Wróbel i Mercedes-Benz Trucks Polska

Na ten weekend kierowcy zawodowi i fani ciężarówek czekają cały rok – w połowie lipca mają jedyną okazję spotkać się, wymienić doświadczeniami, wspólnie się bawić i cieszyć oczy wyjątkowymi pojazdami. Na płycie lotniska w Nowej Polskiej Wsi pod Opolem stanęło w tym roku niemal 1000 samochodów ciężarowych, przyciągających wzrok fantastycznymi grafikami. Jak zwykle wśród nich pojawiło się stoisko pod znakiem trójramiennej gwiazdy, którego gospodarzem był dealer Mercedes-Benz Trucks Polska – firma Grupa Wróbel. Dominującym elementem ekspozycji był oczywiście Nowy Actros jako pojazd demonstracyjny SmartTruck – nagrodzony w 2019 roku statuetką Master Truck of the Year.

W tym roku na gości czekał też wyjątkowy duet kierowców samochodów ciężarowych i znanych influencerów – Kate TruckDriverka i Adrian Trucker Packer, czyli SmartTeam, testujący w kolejnym już sezonie możliwości technologiczne Nowego Actrosa na przykładzie SmartTrucka. Po udanej zeszłorocznej akcji, w tym roku ambasadorzy SmartTrucka od kilku miesięcy kontynuują testy, jeżdżąc nim po Polsce i spotykając się z kierowcami zarówno w „realu”, jak i na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dla wielu z nich jednak dopiero Master Truck Show był okazją do dłuższych rozmów i wspólnej zabawy, a także do bliższego zapoznania się ze SmartTruckiem.

Kate i Adrian odpowiadali na liczne pytania, dzielili się z kierowcami swoimi doświadczeniami w zawodzie i prezentowali rozwiązania technologiczne w SmartTrucku. Warto było uważnie ich słuchać, bo jedną z atrakcji stanowił quiz wiedzy o Nowym Actrosie, z nagrodami w postaci trakerskich gadżetów Mercedes-Benz Trucks. Żeby je zdobyć, trzeba było m.in. wiedzieć, jaką nazwę noszą tablety zastępujące lusterka i ile ich jest, czy system Active Brake Assist wykonuje hamowanie pełne czy częściowe, z jaką maksymalną prędkością można jechać w trybie Economy, jakie systemy zastosowane w Nowym Actrosie wpływają na mniejsze zużycie paliwa i wiele innych. Chętnych nie brakowało i choć niektóre pytania okazały się wcale niełatwe, wszystkie nagrody zostały rozdane. Przez cały gorący weekend na stoisku przygotowanym przez Grupę Wróbel na gości czekały także inne atrakcje – takie jak… salon fryzjerski, punkt zmywalnych tatuaży, animacje dla dzieci oraz oczywiście catering z grillem i zimną lemoniadą. Można też było potrenować wspólnie z Adrianem Truckerem Pakerem i zrobić sobie z całym SmartTeamem pamiątkowe zdjęcia polaroidem. Kulminację stanowił jednak tradycyjny konkurs przeciągania ciągnika liną –w tym roku był to oczywiście SmartTruck. Do zmagań stanęły dwie drużyny kobiece: Stalowe Magnolie i Kobry, oraz dwie męskie: Różowe Motylki i Gumisie – wszystkie świetnie poradziły sobie z zadaniem, a szybciej wykonały je Kobry i Różowe Motylki. Nagrody trafiły do wszystkich uczestników tej konkurencji, a  stanowiły je zestawy gadżetów z trójramienną gwiazdą.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site