Home / Aktualności / Finał akcji Continental „Razem nam po drodze z pomaganiem”

Finał akcji Continental „Razem nam po drodze z pomaganiem”

Akcja społeczna „Razem nam po drodze z pomaganiem” rozpoczęła się 14 maja i trwała aż trzy miesiące. W tym czasie uczestnicy w różny sposób gromadzili kilometry, by wesprzeć Fundację Moc Pomocy. W sumie zarejestrowało się 2935 aktywnych uczestników, którzy z determinacją siłą własnych mięśni wspólnie zebrali pieniądze dla podopiecznych Fundacji. Wśród 105 011 aktywności, „na nogach” przebytych zostało około 230 tys. km, a korzystając z rowerów czy rolek pokonano ponad 1,3 mln km.

Akcja Continental odpowiada na realny problem dużej liczby wypadków drogowych w Polsce i jest kontynuacją wcześniejszych działań edukacyjnych firmy w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na drodze. W Polsce mamy ponad 400 tys. kilometrów dróg. Każdego dnia poruszają się po nich kierowcy, rowerzyści oraz piesi. Celem działań jest zwrócenie uwagi na to, że droga należy do wielu uczestników ruchu. Continental,  chcąc zaangażować społeczności we wspólną akcję pomocy poszkodowanym w wypadkach, postanowił zmotywować uczestników do aktywności ruchowych. Dzięki aplikacji Activy na smartfonie, każdy kto dołączył do misji Continental, mógł realizować kolejne wyzwania i zbierać kilometry, które zostały zamienione na darowiznę dla Fundacji Moc Pomocy. Do akcji „Razem nam po drodze z pomaganiem” dołączyły gwiazdy ze świata sportu – Gosia Rdest, Cezary Zamana oraz bracia Szymon i Dawid Godziek.

– 150-lecie działalności Continental na świecie i 25-lecie w Polsce to doskonała okazja nie tylko do podsumowań, ale także do wyznaczenia sobie celów na przyszłość. Nasza firma od lat zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo – konsekwentnie pracujemy nad rozwiązaniami, które służą jego poprawie. Chcemy być wiodącym producentem w branży oponiarskiej w zakresie odpowiedzialności społecznej i ekologicznej – mówi Piotr Snakowski, Head of Marketing Department w Continental Opony Polska.

Firma Continental dzięki akcji „Razem nam po drodze z pomaganiem” inspiruje, edukuje i promuje odpowiedzialne zachowania na drogach. Przyłączając się do inicjatywy, każdy uczestnik nie tylko zdobył informacje na temat bezpieczeństwa, ale przede wszystkim przyczynił się do wsparcia osób poszkodowanych w wypadkach. W zamian za aktywności sportowe zrealizowane przez uczestników Continental przekaże 50 tys. zł na rzecz Fundacji Moc Pomocy.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site