Home / Aktualności / Rekordowy wzrost sprzedaży LNG!

Rekordowy wzrost sprzedaży LNG!

W pierwszej połowie 2021 roku PGNiG Obrót Detaliczny zanotowało 150-proc. wzrost sprzedaży skroplonego gazu ziemnego (LNG) w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020. Do dobrego wyniku przyczyniła się między innymi rosnąca popularność tego ekologicznego i uniwersalnego paliwa w przemyśle oraz transporcie.

– Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, nasze zakłady w Odolanowie i Grodzisku Wielkopolskim oraz stacja przeładunkowa LNG w Kłajpedzie gwarantują nam szeroki dostęp do skroplonego gazu ziemnego. Cieszymy się, że dzięki skutecznym działaniom spółki z naszej Grupy Kapitałowej to paliwo jest coraz chętniej wybierane przez odbiorców w całym kraju – mówi Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

Dobre wyniki PGNiG Obrót Detaliczny są związane między innymi z realizacją dużych kontraktów sprzedaży LNG z ubiegłego roku, takich jak umowa na dostawy 19 tysięcy ton skroplonego gazu ziemnego do zakładu produkcyjnego LG pod Wrocławiem.

– Dobre wyniki sprzedaży LNG z pewnością nas cieszą, ale stawiamy sobie ambitne cele w tym obszarze i wierzymy w bardzo duży potencjał rynkowy tego segmentu. O tym, że takie podejście jest słuszne świadczy fakt, że w lipcu tego roku podpisaliśmy największą w historii umowę sprzedaży LNG z polską firmą, której zapewnimy 30 tysięcy ton skroplonego gazu ziemnego – podkreśla Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Skroplony gaz ziemny jest również coraz chętniej wybierany przez przewoźników, zarządzających flotami pojazdów ciężarowych. Wynika to między innymi z konkretnych korzyści ekologicznych i ekonomicznych.
– Obserwujemy zwiększone zainteresowanie paliwem LNG wśród firm transportowych, które upatrują w skroplonym gazie ziemnym szansę na zmniejszenie szkodliwych emisji i ograniczenie kosztów użytkowania floty. Spodziewamy się, że wraz z rozwojem sieci stacji tankowania paliw gazowych w Polsce zapotrzebowanie na LNG będzie dynamicznie rosło – dodaje Marcin Szczudło, Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, odpowiedzialny za obszar CNG/LNG w spółce.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site