Home / Aktualności / Christian Levin wyznaczony do kierowania Grupą Traton

Christian Levin wyznaczony do kierowania Grupą Traton

Z dniem 1 października Christian Levin obejmuje stanowisko, które łączy jego obecną rolę jako prezesa i dyrektora generalnego Scania z funkcją prezesa i dyrektora generalnego Grupy TRATON.

Dyrektor generalny TRATON Matthias Gründler i dyrektor finansowy Christian Schulz opuszczą firmę 30 września 2021 r. Obecny prezes i dyrektor generalny Scania, Christian Levin, zostaje mianowany na nowego dyrektora generalnego TRATON SE, a Annette Danielski, obecnie dyrektor działu finansów korporacyjnych w TRATON SE, zostanie nowym dyrektorem finansowym.

Jestem zaszczycony mogąc objąć stanowisko dyrektora generalnego Grupy TRATON, jednocześnie pełniąc funkcję dyrektora generalnego Scania. Patrząc w przyszłość, skoncentrujemy się na przekształcaniu biznesu w kierunku nowych obszarów technologicznych i geograficznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu dalszej synergii poprzez modularyzację i skalowalność – komentuje Christian Levin, nowy dyrektor generalny Grupy TRATON oraz prezes i dyrektor generalny Scania.

Grupa TRATON ewoluuje i opiera się na strategii TRATON, którą ustanowił obecny zespół zarządzający i której realizacja nabiera tempa. Strategia obejmuje silniejszy nacisk na zrównoważony rozwój, nie tylko poprzez e-mobilność, cyfryzację i połączenie pojazdów w ramach sieci, ale również przez dalszą integrację z Navistar i wzrost na rynku północnoamerykańskim, a także inwestycje w Chinach w ciągu najbliższych kilku lat. Ta zmiana będzie składać się z kilku kroków rozłożonych w czasie, a jej plan zostanie przedstawiony do końca roku– kontynuuje Christian Levin.

Na tym kolejnym etapie rozwoju TRATON, Grupa będzie nadal czerpać z siły, kompetencji i logiki biznesowej każdej z marek wchodzących w jej skład – MAN, Navistar, Scania i Volkswagen Caminões e Ônibus.

Udało nam się wdrożyć strategię globalnego lidera szybciej niż przewidywaliśmy. Oznacza to, że TRATON zdobył stabilną pozycję na arenie międzynarodowej. Obecnie zadaniem Grupy jest wkroczenie w zrównoważoną przyszłość poza konwencjonalnymi modelami biznesowymi, czy sposobami myślenia. Z Christianem Levinem na czele, Grupa TRATON może jeszcze bardziej czerpać z wiedzy i doświadczenia swojej wiodącej marki Scania. Christian Levin jest dokładnie odpowiednią osobą do tego zadania i życzę jemu i całemu zespołowi TRATON wielu sukcesów – powiedział Matthias Gründler, dyrektor generalny Grupy TRATON.

W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym wyrazić swoją wdzięczność dla Matthiasa Gründlera i Christiana Schulza za wykonaną pracę i osiągnięte wspólnie sukcesy. Obaj w ogromnym stopniu wpłynęli na realizację strategii globalnego lidera i tym samym w krótkim czasie osiągnęli ważne kamienie milowe dla Grupy TRATON. Widzę Christiana Levina jako silnego przywódcę, który wprowadzi nas w nowy etap rozwoju. Ma on moje pełne poparcie, aby przewodzić tej podróży w kierunku większej rentowności i wzrostu. Christian Levin i Annette Danielski będą konsekwentnie wdrażać wspólnie opracowaną nową strategię TRATON – mówi Hans Dieter Pötsch, przewodniczący Rady Nadzorczej TRATON.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site