Home / Aktualności / Medal dla MAN-a

Medal dla MAN-a

Firma MAN Truck & Bus Polska zaprezentowała swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo.

W tym roku targowa oferta MAN koncentruje się przede wszystkim na pojazdach elektrycznych. Na stoisku wewnętrznym prezentowany był pojedynczy autobus MAN Lion’s City 12 E z napędem elektrycznym oraz samochód MAN eTGE City. Na terenie zewnętrznym zobaczyć można było samochody MAN TGE w wersji combi oraz minibus jak również autobusy turystyczne MAN Lion’s Coach oraz Neoplan Tourliner.

– Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym zdobył uznanie wielu ekspertów, otrzymał liczne nagrody, jak również zainteresowanie wielu klientów z Europy Zachodniej i Północnej. Jest doskonałym rozwiązaniem w transporcie miejskim, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej Clean Vehicles Directive w najbliższej przyszłości ma stać się transportem zeroemisyjnym. Także prowadzone w Polsce w realnych warunkach drogowych testy autobusu dają bardzo dobre wyniki. Nasi klienci, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej testują autobus przez okres 2-3 tygodni wprowadzając go do ruchu na regularnych liniach. Daje to realny obraz, jak wygląda eksploatacja takiego autobusu. Mam nadzieję, że produkowany w naszych zakładach w Starachowicach autobus już wkrótce pojawi się na ulicach wielu polskich miast. powiedział podczas wystąpienia na targach prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska Marc Martinez.

Autobus MAN Lion’s City E gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres życia baterii a testy w ramach MAN eBus Efficiency Run potwierdziły, że w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. W maju br, roku podczas 24 godzinnego testu drogowego MAN eBus Efficiency Run w Monachium autobus przekroczył barierę 550 km zasięgu, bez ładowania baterii. Możliwości takie zawdzięczamy zaawansowanej technologii ogniw koncernu Volkswagen, którą MAN mógł zastosować w autobusach elektrycznych. W wersji 12 metrowej oferuje ogółem 43 miejsca, z czego 36 to miejsca siedzące.

Prezentowane na stoisku MAN samochody MAN TGE City oraz MAN TGE combi z napędem konwencjonalnym jak i elektrycznym to odpowiedź na potrzeby mniejszych miejscowości. Autobusy MAN TGE City oferują 9 siedzących i 13 stojących miejsc, a combi 8 miejsc siedzących.

Stoisko MAN Truck & Bus Polska i prezentowane tam eksponaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających targi. Funkcjonalne, nowoczesne stoisko za kompleksową prezentację firmy i nowatorski sposób aranżacji otrzymało nagrodę Top Desing którą podczas wieczornej gali w dniu 27.10 odebrała Beata Galas, dyrektor marketingu i komunikacji w MAN Truck & Bus Polska. Autobus MAN Lion’s City E został nagrodzony medalem targów Transexpo. Nagrodę odebrała Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …