Home / Aktualności / Thermo King AxlePower z osią ePower

Thermo King AxlePower z osią ePower

Technologia AxlePower z osią ePower firmy BPW to wysoce innowacyjny system odzyskiwania energii do naczepowych agregatów chłodniczych zapewniający natychmiastowe i długookresowe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, jednocześnie pomagając obniżyć codzienne koszty operacyjne.

Francesco Incalza, prezes Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę:
– Zrównoważony rozwój jest niewątpliwie głównym i najważniejszym elementem branży transportowej. Firma Thermo King od dziesięcioleci uważa, że jej obowiązkiem jest rozwój chłodnictwa w transporcie, projektowanie i wytwarzanie dla klientów produktów odzwierciedlających jej świadomość ekologiczną i będących odpowiedzią na kolejne wyzwania. Firma Thermo King jako pierwsza zaoferowała rozwiązania chłodnicze do ciężarówek oraz naczep z napędem hybrydowym i nieużywających oleju napędowego. Obecnie, łącząc wiedzę, badania i rozwój nasze oraz firmy BPW, wprowadzamy nową technologię, która zamienia energię traconą zwykle przez naczepę podczas transportu w czystą, zrównoważoną moc naczepowych agregatów chłodniczych.

Thore Bakker, dyrektor generalny ds. rozwiązań dla naczep i usług zwiększających mobilność firmy BPW:
Z dumą prezentujemy efektywne dla klimatu rozwiązanie dla transportu chłodniczego, które doskonale realizuje naszą strategię partnerstwa w zakresie systemów i mobilności. Operatorzy pojazdów mogą dzięki europejskim sieciom serwisowym Thermo King i BPW przez całą dobę polegać na bezpieczeństwie operacyjnym, mobilności i serwisie. Dodatkową korzyścią jest to, że niestandardowe rozwiązania chłodnicze idealnie pasują do procesów producentów pojazdów. Zawieszenie pneumatyczne, rdzenie resorów, wykończenia kół czy interfejsy — nic się nie zmienia i nic nie wymaga przeprojektowania. W ten sposób wspólnie przyczyniamy się do innowacji w bezemisyjnym transporcie chłodniczym.

W globalnych łańcuchach chłodniczych pojazdy z naczepami standardowo tracą energię z powodu ciągłego hamowania i zwalniania w ruchu drogowym i na trasach zjazdowych. Jednocześnie firmy transportowe poszukują do zasilania ich naczep chłodniczych najbardziej zrównoważonych źródeł energii, zarówno pod względem emisji CO2 i hałasu. Nowa technologia AxlePower wynika z partnerstwa dwóch liderów technologii w zakresie rozwiązań transportu towarowego, którzy połączyli swoje kompetencje, aby odpowiedzieć na te potrzeby i dostarczyć rozwiązanie, które radykalnie zmniejszy wpływ naczep chłodniczych na środowisko.

Ten w pełni zintegrowany system łączy hybrydowe lub w pełni elektryczne agregaty chłodnicze do naczep firmy Thermo King, system odzyskiwania energii z napędu osi ePower firmy BPW oraz technologie magazynowania energii opracowane w celu stworzenia wydajnego, autonomicznie zasilanego rozwiązania chłodniczego do naczep. System przechowuje energię wytworzoną podczas toczenia się lub hamowania pojazdu w akumulatorze wysokiego napięcia i ponownie wykorzystuje ją do zasilania agregatu chłodniczego i utrzymywania ładunku w optymalnej temperaturze. 

System AxlePower jest niezależny od ciągnika siodłowego, co ułatwia jego wdrożenie w całej flocie klienta. Technologia ta zapewnia również natychmiastową kompatybilność ze wszystkimi naczepowymi agregatami chłodniczymi Thermo King i Frigoblock.

Możliwość odzyskiwania i ponownego wykorzystania energii sprawia, że AxlePower jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym zrównoważenie naczep na wszystkich trasach. Dzięki cichej pracy i brakowi emisji CO2 podczas pracy z akumulatora technologia ta umożliwia klientom łatwe prowadzenie dostaw wewnątrz miasta, w tym w strefach o bardzo niskiej emisji (ULEZ).

Laurent Debias z firmy Thermo King:
Technologia AxlePower stanowi znaczny postęp zarówno pod względem elastyczności operacyjnej, jak i długoterminowej trwałości flot naczep chłodniczych. Umożliwienie tej formy zasilania energią elektryczną dzięki odzyskowi energii, która zwykle jest tracona, pozwala na znaczne redukcje emisji i kosztów podczas każdej podróży. Jest to szczególnie ważne w branży konkurencji cenowej, jaką jest transport komercyjny.

 Dostarczanie rozwiązań elektrycznych do transportu chłodniczego jest częścią ogólnego podejścia firm Thermo King i Trane Technologies do ograniczania emisji dwutlenku węgla w obsługiwanych branżach. Pomaga zbliżać się do realizacji zobowiązania na rok 2030 dotyczącego zrównoważonego rozwoju, w tym Gigatonowego Wyzwania, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych klientów o 1 miliard ton metrycznych.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site