Home / Aktualności / Udany start nowej dywizji ZF Commercial Vehicle Solutions

Udany start nowej dywizji ZF Commercial Vehicle Solutions

Nowa dywizja firmy ZF w segmencie pojazdów użytkowych, Commercial Vehicle Solutions, rozpoczęła działalność zgodnie z planem na początku bieżącego roku. Łączy on dotychczasowe dywizje ZF Commercial Vehicle Technology i Commercial Vehicle Control Systems (dawniej WABCO). Zatrudnia około 25 000 pracowników w 61 lokalizacjach w 28 krajach.

Dzięki połączeniu, dywizja ZF Commercial Vehicle Solutions staje się największym dostawcą w branży pojazdów użytkowych, zajmując wiodącą pozycję w kluczowych obszarach technologicznych, takich jak cyfryzacja, elektromobilność, oraz autonomiczna i usieciowiona mobilność. Członek Zarządu ZF, Wilhelm Rehm opowiada:

Dzięki naszej szerokiej bazie technicznej, możemy z jednego źródła zaoferować naszym klientom rozwiązania niezbędne do przekształcenia ich portfolio produktów. W rezultacie wnosimy znaczący wkład w rentowny wzrost Grupy ZF.

Firma ZF poinformowała o pomyślnym rozpoczęciu działalności nowej dywizji Commercial Vehicle Solutions (CVS) z dniem 1 stycznia 2022 roku. Nowa dywizja wykorzystuje doświadczenie firmy ZF w obszarze pojazdów użytkowych i znacząco przyczyni się do rozwoju technologii dla bezpiecznego, zrównoważonego i zdigitalizowanego transportu. Nowa dywizja łączy dawne działy ZF Commercial Vehicle Technology oraz Commercial Vehicle Control Systems, z których ten ostatni powstał w wyniku przejęcia firmy WABCO przez ZF w maju 2020 roku.

Powstanie nowej dywizji CVS, pozwala ZF pozycjonować się jako największy na świecie dostawca komponentów i systemów dla branży pojazdów użytkowych. Dzięki naszej szerokiej bazie technicznej i globalnej działalności, możemy z jednego źródła zaoferować naszym klientom rozwiązania niezbędne do przekształcenia ich portfolio produktów. Wykorzystując naszą strukturę regionalną, oferujemy znaczące korzyści i bezpośrednie dotarcie do klienta producentom samochodów ciężarowych, autobusów i naczep, a także operatorom flot, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się znajdują – powiedział Rehm, odpowiedzialny za nową dywizję. Zgodnie z naszą strategią “Next Generation Mobility”, CVS przyczyni się do przyspieszenia globalnego wzrostu firmy ZF – dodaje.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …