Home / Aktualności / Volvo Trucks wprowadza na rynek elektryczny samochód ciężarowy o większym zasięgu

Volvo Trucks wprowadza na rynek elektryczny samochód ciężarowy o większym zasięgu

Szwedzka firma nadal jest liderem we wprowadzaniu bezemisyjnych samochodów ciężarowych na całym świecie. W Ameryce Północnej firma wprowadza teraz ulepszoną wersję swojego Volvo VNR Electric o zasięgu zwiększonym, nawet 85% i szybszym ładowaniu.

Volvo VNR Electric to jeden z sześciu całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Trucks, zaprojektowany specjalnie na rynek północnoamerykański. Rozpoczęcie sprzedaży nastąpiło w grudniu 2020 roku.

Pierwsza generacja Volvo VNR Electric miała zasięg operacyjny do 240 km (150 mil). Obecnie wprowadzana jest ulepszona wersja elektrycznego ciągnika siodłowewgo klasy 8*, o zasięgu eksploatacyjnym do 440 km (275 mil) i zwiększonej pojemności baterii do 565 kWh. Poprawiona wydajność wynika między innymi z ulepszonej konstrukcji baterii oraz stosowania sześciobateryjnych pakietów.

Skrócony czas ładowania została osiągnięty poprzez zastosowanie ładowarek o mocy 250 kW. Umożliwiają one naładowanie pakietu sześcioakumulatorowego ciągu w 90 minut do 80% pojemności maksymalnej baterii, a w przypadku wersji czteroakumulatorowej – w 60 min.

Dowodem na wiodącą rolę Volvo Trucks w stale rozwijającej się branży jest to, że wprowadzamy na rynek ulepszoną wersję naszego VNR Electric zaledwie rok po rozpoczęciu sprzedaży – powiedział Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks Ameryka Północna.

Produkcja ulepszonego Volvo VNR Electric rozpocznie się w drugim kwartale 2022 r. w fabryce firmy w New River Valley w Wirginii, która jest wyłącznym producentem wszystkich samochodów ciężarowych Volvo w Ameryce Północnej.

Globalnie Volvo Trucks postawiło sobie za cel, aby do 2030 r. połowa wszystkich sprzedawanych samochodów ciężarowych była elektryczna.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby przewodzić transformacji branży transportowej. W ciągu zaledwie ośmiu lat naszym celem jest, aby połowa naszej globalnej sprzedaży samochodów ciężarowych była napędzana elektrycznie. Zainteresowanie wśród klientów jest duże i szybko staje się przewagą konkurencyjną przewoźników, aby móc oferować elektryczny, zrównoważony transport. To bardzo zachęcające – skomentował Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w 2019 roku jako jedna z pierwszych marek samochodów ciężarowych na świecie. Asortyment produktów obejmuje obecnie sześć modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym— Volvo FH, Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE, Volvo FL i Volvo VNR.

*Całkowita masa pojazdu 15 ton i powyżej

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site