Home / Aktualności / CEVA Logistics partnerem logistycznym Ferrari i zespołu Scuderia Ferrari

CEVA Logistics partnerem logistycznym Ferrari i zespołu Scuderia Ferrari

CEVA Logistics, będąca częścią Grupy CMA CGM, ogłosiła podpisanie wieloletniej umowy o współpracy z Ferrari. CEVA została oficjalnym partnerem logistycznym Ferrari w wyścigach, a także partnerem zespołu Scuderia Ferrari, najbardziej utytułowanego w historii Formuły 1. 

CEVA Logistics będzie świadczyć kompleksową obsługę logistyczną samochodów i sprzętu Scuderia Ferrari podczas wyścigów Grand Prix, a także serii wyścigów GT i innych imprez Ferrari Challenge.

Zespół Scuderia Ferrari bierze udział we wszystkich mistrzostwach świata Formuły 1 od 1950 r. i jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w Grand Prix – wygrał 239 wyścigów i zdobył 16 tytułów World Constructors’ Championships. Jako partner zespołu Scuderia Ferrari, CEVA będzie miała swoje logo na nowym jednomiejscowym bolidzie Scuderia Ferrari z 2022 roku, a także na ciężarówkach zespołu oraz na wyposażeniu, odzieży kierowców i załóg. Nowy bolid F1 Scuderia Ferrari na sezon 2022 zostanie zaprezentowany 17 lutego. Oprócz ekspozycji marki w Formule 1, CEVA będzie widoczna w innych seriach, włączając wyścigi GT.

Wydarzenia Formuły 1 co roku gromadzą przed telewizorami setki milionów widzów, według Nielsen Sports, oczekuje się, że globalna seria wyścigów w tym roku dotrze do miliarda widzów, odnotowując w ubiegłym roku 20% wzrost (73 mln) na 10 kluczowych rynkach serii sportów motorowych, którymi były Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Korea Południowa, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Globalne możliwości logistyczne CEVA teraz dostępne dla Scuderii Ferrari

CEVA Logistics stale rozszerza swoją globalną pozycję lidera zgodnie z przyjętym planem, aby stać się jednym z 5 największych graczy logistycznych na świecie.

Ferrari wybrało CEVA i jej wiodącą globalną sieć, aby zapewnić transport drogowy i morski swoich samochodów oraz sprzętu do miejsc wyścigów na całym świecie. Umowa z oficjalnym partnerem logistycznym obejmuje zarówno serie wyścigowe F1, jak i GT. Ponadto CEVA będzie obsługiwać transporty samochodów i sprzętu do miejsc docelowych imprez Scuderia Ferrari, a także zarządzać wysyłkami części zamiennych w Europie i globalną dystrybucją materiałów detalicznych. Mistrzostwa świata Formuły 1 w 2022 roku obejmują 23 globalne wydarzenia, które rozpoczną się 18 marca w Bahrajnie, a zakończą 20 listopada w Abu Zabi.

CEVA Logistics, będąc częścią CMA CGM Group, jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska. Grupa CMA CGM zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do roku 2050. W ramach wysiłków na rzecz dekarbonizacji CEVA oferuje obecnie klientom alternatywne opcje paliwowe, w tym biopaliwa, LNG i biometan we frachtach oceanicznych, zrównoważone paliwa lotnicze we frachtach lotniczych oraz biopaliwa a nawet pojazdy elektryczne w transporcie drogowym. Inicjatywy te doskonale odzwierciedlają trajektorię Formuły 1 w kierunku zrównoważonego rozwoju. Od 2014 roku samochody Formuły 1 są napędzane silnikami hybrydowymi. Od roku 2022 silniki F1 Scuderii Ferrari będą napędzane paliwem o 10-procentowej zawartości etanolu. Do 2026 r. samochody wyścigowe będą korzystać z biopaliw, a do 2030 r. Formuła 1 chce osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.

Mathieu Friedberg, CEO, CEVA Logistics, powiedział: – Branża logistyczna doświadcza szybkich zmian poprzez implementację nowych technologii i tak samo jest z Formułą 1. W 2022 roku nadejdzie kolejna era wyścigów, dlatego cieszymy się bardzo z rozpoczęcia współpracy ze Scuderia Ferrari i możliwości zaprezentowania postępów zarówno w logistyce jak i wyścigach. Zespół Scuderia Ferrari chce stanąć na najwyższym podium, pokonując każdą trasę z najwyższą sprawnością i wydajnością. W CEVA Logistics naszym torem wyścigowym jest świat i chcemy pokonywać go codziennie dla naszych klientów z taką samą sprawnością i wydajnością.

Mattia Binotto, Dyrektor Generalny i Dyrektor Zespołu, Scuderia Ferrari, dodał: – Cieszymy się, że możemy powitać CEVA Logistics jako nowego partnera Zespołu Scuderii, firmę, z którą dzielimy podstawowe wartości, takie jak doskonałość, zaangażowanie, innowacyjność i pasja. W świecie wyścigów samochodowych wydajność i organizacja są niezbędne do osiągnięcia celów w każdej dziedzinie, a logistyka odgrywa istotną rolę w naszej codziennej działalności, zarówno na torze, jak i w Maranello. W przypadku CEVA Logistics możemy liczyć na firmę, która nie tylko działa na najwyższym poziomie w swoim obszarze działalności, ale także szczególnie dba o wsparcie nas w osiągnięciu celu, który jest kluczowy dla Ferrari i Formuły 1, czyli stania się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site