Home / Aktualności / Aplikacja dla kierowców i menadżerów flot

Aplikacja dla kierowców i menadżerów flot

Webfleet Solutions – spółka z grupy Bridgestone, wiodący dostawca rozwiązań telematycznych na świecie – nawiązała współpracę z firmą TomTom (TOM2) – specjalizują się w tworzeniu map i technologii lokalizacyjnych – w zakresie wprowadzenia na rynek WEBFLEET Work App i TomTom Go Fleet App. Połączenie wiedzy i doświadczenia obu firm w jednym rozwiązaniu pozwoli menedżerom flot i kierowcom efektywniej stawić czoła codziennym wyzwaniom, takim jak trzymanie się zaplanowanych tras, terminowość dostaw czy związanymi z kwestiami bezpieczeństwa.

WEBFLEET Work App umożliwia kierowcom zawodowym łatwe i efektywne wykonywanie pracy przy użyciu jedynie urządzenia mobilnego z systemem Android, a więc bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z zakupem dodatkowych urządzeń. Aplikacja udostępnia kierowcom szeroką gamę funkcji, do których należą: lokalizowanie pojazdów, rejestrowanie czasu pracy, rejestrowanie kierowców, ustawianie trybów podróży, zarządzanie zleceniami i harmonogramami oraz stały kontakt między kierowcą a biurem za pomocą dwukierunkowej komunikacji.

TomTom GO Fleet jest w pełni zintegrowany z WEBFLEET Work App, dzięki czemu kierowcy mogą w jednej aplikacji korzystać również z najbardziej aktualnych map – wraz z informacjami o ruchu drogowym – i nawigacji. Co więcej, otrzymują również możliwość automatycznego wyznaczania trasy do miejsca docelowego, a menedżerowie flot mają stały dostęp do aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji na temat punktu docelowego i szacowanego czasu dojazdu (ETA).

Profesjonalna nawigacja udostępniona dzięki integracji WEBFLEET Work App i TomTom GO Fleet jest przeznaczona dla wszystkich typów pojazdów. Kierowcy otrzymali w niej również dostęp do funkcji pozwalających wyznaczać trasy dla samochodów ciężarowych w oparciu o cechy pojazdu, rodzaj ładunku, lokalne przepisy dotyczące przewożenia ładunków oraz charakterystykę dróg. Ponadto TomTom GO Fleet pomaga kierowcom ciężarówek w lokalizacji miejsc, w których duże pojazdy mogą się zatrzymać, jak np. parkingi i stacje paliw (zwane Point Of Interest – POI), a udostępnione przez niego aktualne mapy działają nawet w przypadku braku połączenia z Internetem. Aplikacja ułatwia również dotrzymywanie terminów i obniża koszty związane z zużyciem paliwa poprzez m.in. udostępnianie w czasie rzeczywistym informacji o przewidywanym czasie przybycia (ETA) oraz ruchu drogowym.

WEBFLEET Work App to doskonałe rozwiązanie dla firm transportowych i kierowców, którzy chcą wykorzystać swoje dotychczasowe urządzenia mobilne do efektywnego zarządzania codziennymi zadaniami we flocie. Konfiguracja i wdrożenie tej aplikacji jest szybkie i łatwe. Zapewnia ona dużą elastyczność dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Razem z aplikacją TomTom GO Fleet tworzą doskonałe połączenie, które oferuje naszym klientom jeszcze większą wartość – mówi Paul Verheijen, Vice President Product Management w Bridgestone Mobility Solutions.

Stworzenie technologii lokalizacji, która będzie łatwa w użyciu, oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów kierowców zawsze leżały u podstaw działalności firmy TomTom – mówi Mike Schoofs, Managing Director w TomTom Enterprise. – Współpraca z partnerami takimi jak Webfleet Solutions, którzy mają podobne cele, jest bardzo ekscytująca. Obie firmy połączyły to, co robią najlepiej, w jedno rozwiązanie dla kierowców zawodowych – dodaje.

Aplikacja WEBFLEET Work App jest już dostępna dla wszystkich klientów Webfleet Solutions, którzy posiadają zainstalowane urządzenie do monitorowania pojazdów LINK 740/710/530/510/410. Opcja mobilnego monitorowania pojazdów – bez konieczności instalacji dodatkowego urządzenia – będzie dostępna w najbliższych miesiącach.

Firma Webfleet Solutions była znana jako TomTom Telematics do kwietnia 2019 roku, kiedy to została zakupiona przez Bridgestone Europe, spółkę zależną Bridgestone Corporation, globalnego lidera w dziedzinie produkcji opon i wyrobów z gumy, dostarczającego rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności. Chociaż Webfleet Solutions nie działa już jako jednostka biznesowa firmy TomTom, obie firmy współpracują ze sobą, by kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość mobilności.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site