Home / Aktualności / DAF otrzymuje nowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

DAF otrzymuje nowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

Po zamówieniu obejmującym 879 pojazdów ciężarowych CF Military z napędem na wszystkie koła belgijskie siły zbrojne postanowiły zamówić od firmy DAF 9 zestawów ciężkich ciągników siodłowych i naczep do bezpiecznego i szybkiego transportowania pojazdów bojowych w strefach operacji i konfliktów. Dostawę pojazdów zaplanowano na rok 2024.

Zamówienie obejmuje kompletne zestawy, na które składają się czteroosiowe ciągniki CF Military z napędem na wszystkie koła oraz trzyosiowe naczepy z wydłużaną platformą firmy Broshuis. Ciągniki zostaną wyposażone w innowacyjną kabinę opancerzoną zapewniającą maksymalną ochronę osób przebywających w środku podczas transportu i ewakuacji pojazdów w trakcie operacji wojskowych.

Wyjątkowe możliwości w zakresie jazdy terenowej
DAF prowadzi ścisłą współpracę z renomowaną czeską firmą TATRA TRUCKS. Owocem tej współpracy jest unikalna konstrukcja podwozia z unikalnym na skalę światową, najwyższej klasy układem napędowym, charakteryzującym się centralnym elementem nośnym i niezależnym zawieszeniem i napędem przekazywanym za pomocą półosi. Dzięki temu pojazdy CF Military zapewniają wyjątkowe możliwości podczas jazdy w terenie i najwyższy komfort kierowcy, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Pojazdy holownicze zamówione przez belgijskie siły zbrojne będą napędzane 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 340 kW / 460 KM.

Innowacyjne kabiny opancerzone dostarczy firma TATRA DEFENCE VEHICLES wykorzystująca w tym celu elementy kabin z serii DAF CF, których produkcja odbywa się w Belgii.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …