Home / Aktualności / Dużo zamówień na Volvo electric

Dużo zamówień na Volvo electric

Łącznie 82 autobusy Volvo 7900 Electric zostaną dostarczone do trzech lokalizacji w Finlandii: 61 z nich trafi do Helsinek i stanowią największe w historii zamówienie dla Volvo Buses w Finlandii. Dwa kolejne zamówienia obejmują 13 autobusów elektrycznych dla Joensuu i osiem dla miasta Savonlinna na wschodzie kraju. Wszystkie autobusy objęte kontraktem należą do jednostek niskopodłogowych.

Cieszymy się, że w krótkim czasie potwierdziliśmy w Finlandii trzy zamówienia. Szczególnie cieszy nas największe zamówienie w Helsinkach, gdzie budujemy teraz mocny przyczółek dla naszych kompletnych rozwiązań z zakresu elektromobilności – mówi Anna Westerberg, prezes Volvo Buses.

Przyspieszamy nasze ambicje i mamy możliwośc, aby dostarczać rozwiązania elektromobilne zarówno na małą, jak i na większą skalę dla miast, które chcą czystych i wydajnych rozwiązań w zakresie transportu pasażerskiego – dodaje.

Wśród autobusów Volvo zamówionych przez Helsinki 19 występuje w wersji przegubowej. Będą one ładowane na końcowym przystanku trasy za pomocą pantografu, podczas gdy pozostałe 42 autobusy będą korzystały z nocnego ładowania w zajezdni.

Czynnikami decydującymi wyborze fińskich operatorów było wieloletnie doświadczenie szwedzkiego producenta we wdrażaniu rozwiązań elektrycznego transportu publicznego, a także wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności autobusów marki Volvo

Miasto Savonlinna jest jednym z pierwszych w Finlandii miastem, w którym pojawił się  popyt na elektryczne autobusy. Osiem Volvo 7900 Electric wejdzie do eksploatacji na początku 2023 r. Będą one pierwszymi autobusami elektrycznymi w mieście.

W pełni wspieramy miasto Savonlinna, które stawia pierwsze kroki w kierunku elektryfikacji transportu publicznego. Volvo Buses ma silną pozycję, aby wesprzeć tę transformację, podobnie jak działania innych miast całego świata zmierzających do osiągnięcia statusu „Zero Cities” – mówi Petteri Reku, Volvo Buses, Country Manager w Finlandii.

Autobusy dla Joensuu zaczną kursować latem, a te dostarczane do Helsinek ruszą jesienią tego roku.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site