Home / Aktualności / Schmitz Cargobull triumfuje
schmitz

Schmitz Cargobull triumfuje

Niemiecka producent została wyróżniony trzema tytułami: „Digital Champion 2022” i „Digital Innovator 2022”, a także jedną z „Germany’s Most Innovative Companies 2022”.

Pandemia sprawiła, że ​​rola cyfryzacji nabrała nowego znaczenia w życiu gospodarczym i społecznym stając się przedmiotem badań. Instytut Badań nad Zarządzaniem i Gospodarką (IMWF) przy wsparciu naukowym Hamburskiego Instytutu Gospodarki Międzynarodowej (HWWI) na zlecenie Focus Money i Deutschland Test i przeanalizował około 12 500 firm. Na podstawie tych badań ny Schmitz Cargobull 2022 znalazł się wśród firm wyróżnionych tytułem „Digital Champion 2022” w kategorii „producent pojazdów”.

Magazyn technologi i techniki komputerowej CHIP oraz Globis Management Consulting, wiodąca europejska firma konsultingowa i badawcza przyzna firmie Schmitz Cargobull  nagrodę „Digital Innovator 2022” dla najbardziej innowacyjnej firmy (producenta pojazdów) w Niemczech w roku 2022. Wyróżnienie to zostało przyznane  na podstawie liczby i jakości nowych zgłoszeń patentowych.

Badaniem były objęte aplikacje złożone w latach 2018 do 2020 w każdej klasie patentów, w których udokumentowano nowe osiągnięcia o znaczeniu cyfrowym. W tegorocznym badaniu przeanalizowano łącznie około 31 000 patentów, w tym 7380 nowych aplikacji z około 2000 niemieckich firm lub grup korporacyjnych z każdego sektora komercyjnego i naukowego.

Nagroda „Najbardziej innowacyjna firma Niemiec 2022” po raz kolejny potwierdza pionierską rolę Schmitz Cargobull jako innowatora w branży.

Wyniki zostały określone przez niemiecki magazyn biznesowy Capital we współpracy z wiodącym instytutem danych i analiz Statista. Analiza objęła 20 sektorów i branż, od przemysłu motoryzacyjnego i chemicznego po sektory energetyczne i ochrony środowiska. Przebadano około 3600 ekspertów ds. innowacji i poproszono o ocenę firm w swoich sektorach. Około 470 firm spośród 2061 kandydatów uzyskało w tegorocznym badaniu cztery lub pięć gwiazdek. Schmitz Cargobull plasuje się wśród wybranych liderów innowacji w kategorii „Transport i logistyka” z czterogwiazdkową oceną. – Nagrody te odzwierciedlają innowacyjną moc Schmitz Cargobull. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pracowników, których wiedza i kreatywność odgrywają kluczową rolę w naszym sukcesie. Jako niezawodny i innowacyjny producent naczep, od wielu lat oferujemy cyfrowe produkty i usługi, które zapewniają wysoką dostępność naszych naczep. Pomagają naszym klientom skuteczniej, bezpieczniej i wygodniej spełniać potrzeby i wymagania branży transportowej i logistycznej. W przyszłości będziemy kontynuować nasze wysiłki i poszerzać naszą przewagę w zakresie innowacyjnych pojazdów i usług – wyjaśnia Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …