Home / Aktualności / Tellurian rozpoczyna budowę terminala Driftwood LNG

Tellurian rozpoczyna budowę terminala Driftwood LNG

HOUSTON–(BUSINESS WIRE)– Spółka Tellurian Inc. (Tellurian) (NYSE American: TELL) poinformowała o przekazaniu Bechtel Energy Inc. (Bechtel) w ramach umowy o generalne wykonawstwo (ang. EPC) upoważnienia do rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu budowy jednego z terminali Driftwood LNG do eksportu skroplonego gazu ziemnego, położonego w Luizjanie w pobliżu Jeziora Charlesa.

Octávio Simões, prezes i dyrektor generalny, powiedział: – Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś głównym przedmiotem zainteresowania wielu państw, a zatem Stany Zjednoczone muszą dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej zapewnić dostawy LNG na rynek światowy. Rozpoczęcie budowy umożliwi spółce Tellurian wykonywanie pierwszych dostaw LNG zgodnie z planem już w 2026 r., jeszcze na etapie dopinania finansowania projektu. Szczegółowe prace projektowe i zamówienia sprzętu dla terminala Driftwood LNG weszły już w zaawansowany etap, ukończyliśmy również wszystkie projekty niezbędne dla przekazania Bechtel terenu pod budowę.

Craig Albert, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Betchel, powiedział: – Jesteśmy dumni i czujemy się zaszczyceni, że możemy kontynuować naszą długoletnią współpracę z Tellurian w zakresie projektu Driftwood LNG. Dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej widzimy, że rynek światowy potrzebuje od Stanów Zjednoczonych niezawodnych zasobów energii. Cieszymy się, że możemy wreszcie rozpocząć budowę.

Nie ukrywam, że fakt, iż możemy kontynuować naszą długoletnią współpracę z Tellurian i dostarczyć społecznościom światowym czystszą i tańszą energię, napawa nas dumą. Przyczynienie się do zrealizowania wizji Tellurian poprzez rozpoczęcie głównych robót w ramach tak dużego projektu to dla nas wyróżnienie – dodał Paul Marsden, prezes Bechtel Energy.

Zakres wstępnych robót przeprowadzonych przez Bechtel obejmował wyburzenia, przygotowanie placu budowy oraz wzniesienie fundamentów, a budową dwóch turbin gazu ziemnego niezbędnych do zakończenia pierwszego etapu projektu zajmie się firma Baker Hughes.

Terminal Driftwood LNG będzie eksportującym skroplony gaz ziemny zakładem o wydajności około 27,6 mtpa. Pierwszy etap będzie obejmował wybudowanie dwóch obiektów LNG o łącznej wydajności eksportowej do 11 mln ton rocznie (mtpa). Driftwood uzyskało wszystkie zasadnicze pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy i eksploatacji, w około 30% zakończyło szczegółowe prace projektowe oraz sfinalizowało zakup i wynajem około 1200 akrów terenu pod budowę obejmującego obszerny plac do składowania materiałów, a także dostęp do infrastruktury żeglugowej.

Źródło: Tellurian Inc.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site