Home / Aktualności / IVECO Daily zwycięża w plebiscycie Van Fleet World

IVECO Daily zwycięża w plebiscycie Van Fleet World

Model drugi raz z rzędu został wybrany Lekkim Samochodem Ciężarowym Roku w plebiscycie Van Fleet World „Great British Fleet Awards”. Jury plebiscytu złożone z branżowych ekspertów wydawnictwa ocenia co roku najlepsze pojazdy użytkowe eksploatowane we flotach. Tegoroczna edycja wróciła do formatu fizycznych wydarzeń prestiżową galą zorganizowaną w Novotel London West. IVECO Daily już trzeci raz triumfuje w kategorii Lekki Samochód Ciężarowy Roku. Wcześniej zwyciężał w niej w latach 2019 i 2021.

Wzrost aktywności przedsiębiorstw w sektorach handlu elektronicznego, budownictwa i zaopatrzenia supermarketów przyczynił się do odrodzenia rynkowego popytu na takie pojazdy jak IVECO Daily w ubiegłym roku — powiedział redaktor naczelny Van Fleet World, John Kendall.

Dostępność tak wielu wersji nadwozia pomaga Daily utrzymać niesłabnącą popularność w tej rynkowej niszy. Uniwersalny i łatwy w prowadzeniu ulubieniec wielu flot okazuje się wręcz bezkonkurencyjny.  Alessandro Massimino, Head of Marketing and Product Management Truck Business Unit, powiedział:

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że IVECO Daily już po raz trzeci otrzymuje ten dowód uznania. Ta wyjątkowo wszechstronna seria wyróżnia się dużą ładownością i znakomitymi właściwościami jezdnymi, a konsekwentnie rozszerzane portfolio wysoce spersonalizowanych usług IVECO ON pomaga właścicielom i menedżerom flot w efektywnym i rentownym prowadzeniu swojego biznesu. Dzięki rosnącemu asortymentowi alternatywnych układów napędowych model stanowi punkt odniesienia dla zrównoważonych lekkich pojazdów użytkowych. IVECO Daily jest kompletnym rozwiązaniem transportowym oraz idealnym partnerem w każdym zadaniu transportowym.

Przy dopuszczalnej masie całkowitej w przedziale od 3,5 do 7,2 tony, IVECO Daily jest najbardziej elastyczną serią pojazdów użytkowych w swoim segmencie rynku. Pojazd jest dostępny jako furgon (również z drugim rzędem foteli), podwozie z kabiną pojedynczą lub załogową, podwozie ze zredukowaną kabiną oraz jako minibus, każda z wersji dostępna jest z kołami pojedynczymi lub bliźniaczymi na tylnej osi, z napędem na tył lub 4×4, oraz z różnymi rozstawami osi. IVECO Daily jest gotowy do każdego zadania transportowego. Konstrukcja oparta na ramie pozwala uzyskać ładowność do 4,9 tony w wersji podwozie do zabudowy, a kubatura przestrzeni ładunkowej furgonu to aż 19,6 m3 . Jednocześnie Daily oferuje kierowcy pozycję podobną jak w samochodzie osobowym oraz maksymalną widoczność i zwrotność. W odświeżonej wersji na 2022 r. IVECO wprowadza zmodernizowane i oszczędne silniki Diesla zgodne z Euro 6d final oraz VI-E oraz silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG), którym towarzyszy udoskonalona 6-biegowa przekładnia manualna lub płynnie działająca 8-biegowa przekładnia automatyczna HI-MATIC. Do oferty powraca też napęd elektryczny — nowy e-Daily zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku. Na uwagę zasługują ponadto nowy przedni grill, cyfrowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal oparty na technologii Amazon Alexa, pierwsze na rynku fotele wyściełane pianką z pamięcią kształtu oraz jedyne na rynku adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site