Home / Aktualności / Starachowice zmieniają miejską komunikację z autobusami MAN

Starachowice zmieniają miejską komunikację z autobusami MAN

30 marca miało miejsce uroczyste przekazanie 20 nowych, ekologicznych i nowoczesnych autobusów firmy MAN dla Starachowic. Starachowice, przy wsparciu środków unijnych, zakupiły 20 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów MAN zasilanych gazem ziemnym CNG. To modele Lion`s City 12 G z silnikami MAN E1856 LOH Euro 6 o pojemności 9,5 l i mocy 206 kW (280 KM). Dodatkowo wyposażone w system EfficientHybrid, który poprawi ich wyniki eksploatacyjne.

Wszystkie autobusy wyprodukowane zostały w Polsce w zakładzie MAN Bus Starachowice.

To autobusy ekologiczne o napędzie gazowym, wyposażone dodatkowo w moduł hybrydowy, co przyczyni się do tego, że będą zużywały mniej energii. A to wpłynie na wartość ekologiczną i ekonomiczną. Pojazdy zawierają także pełne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – zaznaczyła Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Od 1 kwietnia władze Starachowic wprowadzają bezpłatną komunikację dla mieszkańców miasta. Przekazane autobusy marki MAN dodatkowo podkreślą nowy rozdział w historii starachowickiej komunikacji.

To historyczna chwila dla naszego miasta i kolejny ważny etap wprowadzanych przez nas zmian. W Starachowicach realizujemy szereg inwestycji, które zmierzają do tego, by transport publiczny zyskał nowe oblicze – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. Jego zdaniem takie rozwiązanie przyczyni się do wzrostu popularności transportu zbiorowego oraz zmniejszenia liczby pojazdów poruszających się po mieście. – Jestem dumna, że nasze autobusy będą elementem komunikacyjnej rewolucji w Starachowicach i razem sprawimy, że transport publiczny stanie się modny w tym mieście. Przede wszystkim z korzyścią dla samych mieszkańców, z których wielu jest zatrudnionych w fabryce MAN Bus, która wyprodukowała te nowoczesne autobusy. Starachowice dla Starachowic – dodała Małgorzata Durda.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site