Home / Aktualności / VDL Bus & Coach wygrywa prestiżowy „Red Dot”

VDL Bus & Coach wygrywa prestiżowy „Red Dot”

Za projekt nowej generacji Citea jury najbardziej prestiżowego konkursu wzorniczego na świecie Red Dot przyznało nagroda w kategorii „Produkt Design” dla nowej generacji Citea. Elektryczny autobusy VDL Bus & Coach są w całości oparte na elektrycznym układzie napędowym i mają funkcje wyznaczające trendy. Jury doceniło „wysoką jakość wykonania i doskonały projekt”.

Nagroda Red Dot jest przyznawana corocznie w kilku kategoriach od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, Niemcy. W tym roku organizacja miała rekordową liczbę zgłoszeń. Nagroda Red Dot dla nowej generacji Citea zostanie wręczona 20 czerwca. – Fakt, że VDL wyłoniło się jako zwycięzca z tak silnej grupy uczestników, jest świadectwem wyjątkowej jakości produktu – ocenił prof. dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot Nagroda.  – W trwającym kilka dni procesie oceny zgłoszenia z całego świata zostały: szczegółowo zbadane i ocenione przez ekspertów pod kątem jakości konstrukcji i stopnia innowacyjności.

Znaczenie projektu

VDL Bus & Coach zdobył tę nagrodę po raz drugi w swojej historii. W 2017 roku Red Dot.

Wyróżnienie powędrowało również do VDL, w tym czasie do VDL Citea SLFA Electric. Holenderska agencja projektowa Modyn z siedzibą w Geldermalsen w Holandii odegrał ważną rolę w projektowaniu Gama produktów VDL Bus & Coach od wielu lat.

Pod kierownictwem zespołu projektowego VDL ścisła współpraca po raz kolejny zaowocowała sukcesem. – Ten Filozofia projektowania VDL sprawia, że ​​podróż jest jeszcze przyjemniejsza zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów – wyjaśnia Bram Veendrick, kierownik ds. projektowania w VDL. – W nowej generacji Citea podróżnik korzysta z optymalnego rozmieszczenia siedzeń i płynnego przepływu bez przeszkód, podczas gdy kierowca ma ergonomiczna kabina kierowcy. Istnieje optymalny przebieg dla bardzo niskiego zużycia energii. Ten projekt opiera się na charakterystyce przestrzeni publicznej, co znajduje odzwierciedlenie we wnętrzu.
Rik de Reuver, kierownik działu projektowania produktów w Modyn: – W rozwoju nowej generacji Citea, VDL od samego początku podkreślało strategiczne znaczenie projektowania. To było przewagę zarówno w procesie projektowania, jak i współpracy. Nasze wspólne zasady i ambicje znajdują odzwierciedlenie w konstrukcji pojazdu, która wymaga projektu, który jest zarówno trwały, jak i innowacyjne.

Miasto nadające się do zamieszkania

Nowa generacja Citea została już sprzedana w kilku krajach i zostanie wdrożona w liczba miast i obszarów rozpoczynających się w tym roku: Holandia (Eindhoven), Finlandia (Kotka i Lahti), Belgia (cała Flandria), Niemcy (Oberhausen) i Francja (Bordeaux). Obecnie więcej ponad 1000 elektrycznych Citea VDL, dostarczonych między 2015 a pierwszym kwartałem 2022, jest w działalność w 11 krajach. VDL Bus & Coach jest na dobrej drodze do 200 milionów elektrycznych kilometrów doświadczenie i fachowość.

Alex de Jong, Business Manager Transport Publiczny w VDL Bus & Coach: – Zawsze było jasne że kolejny etap bezemisyjnego autobusu transportu publicznego wymaga nowych technologii i nowego sposobu myślenia. Połączono doświadczenie zarówno w sektorze autobusowym, jak iw e-mobilności. Do magistrali VDL i Coach, posiadanie atrakcyjnego języka projektowania jest ważnym atutem w zachęcaniu większej liczby osób do wybierz transport publiczny. Forma i funkcjonalność Citea, takie jak wykorzystanie światła i koloru, musi zadbać o to, aby pasażerowie czuli się komfortowo w autobusie. W końcu wszyscy przyczyniamy się do większy cel miasta do życia, w którym mieszkańcy skorzystają z mniejszej ilości szkodliwych emisji, hałasu i więcej czystego powietrza.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …