Home / Aktualności / Solaris na targach European Mobility Expo w Paryżu

Solaris na targach European Mobility Expo w Paryżu

Podczas Międzynarodowych Targów European Mobility Expo  w Paryżu, firma Solaris Bus & Coach zaprezentowała dwa autobusy zeroemisyjne: wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen oraz najnowszy produkt w portfolio Solarisa – bateryjny Urbino 9 LE electric. Dziewięciometrowy model został również zgłoszony do nagrody za innowacje w transporcie publicznym.

Targi European Mobility Expo 2022, odbywające się w Paryżu skupiają się na transporcie publicznym i zrównoważonej mobilności. Wśród prawie 250 wystawców z ponad 60 krajów znajduje się firma Solaris – producent od lat inwestujący w technologie ograniczające szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Solaris prezentował na wystawie swoje najnowocześniejsze oraz najbardziej zaawansowane technologicznie pojazdy. Urbino 12 hydrogen to bezemisyjny autobus miejski zasilany ogniwem wodorowym. Charakteryzuje się wyjątkowo niskim poziomem hałasu, a jedynym produktem reakcji chemicznej zachodzącej w ogniwie wodorowym jest woda. Autobus ten oferuje zasięg do 350 km przy zachowaniu wszystkich zalet napędu elektrycznego – tj. bezemisyjna i cichaj jazda. Urbino 9 LE electric reprezentujący segment midibusów został opracowany wyłącznie z myślą o napędzie bezemisyjnym.. Może on uzyskać homologację zarówno dla pojazdów klasy I, jak i II więc może być wykorzystywany na trasach miejskich, ale też w transporcie międzymiastowym. Urbino 9 LE oferuje większą liczbę miejsc dla pasażerów niż jego poprzednik. Został on zgłoszony jako kandydat do nagrody targowej Public Transport Innovation Award za innowacje w transporcie publicznym w dwóch kategoriach: Energia – Środowisko, a także Dostępność – Wyposażenie – Komfort – Projekt.

Check Also

Elektryczne VDL Citea podróżują 200 milionów kilometrów: podwojenie w ciągu osiemnastu miesięcy.

W ciągu półtora roku liczba kilometrów przejechanych przez elektryczne autobusy VDL Citea w Europie podwoiła …