Home / Filmy / Zdalnie sterowane Volvo FH 460 I-Save

Zdalnie sterowane Volvo FH 460 I-Save

Polska premiera tego rozwiązania miała miejsce na Torze Jastrząb w 2021 w trakcie pokazów i jazd treningowych zorganizowanych przez firmę Volvo Trucks Polska w ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Pilot zdalnego sterowania łączy się droga radiową z układem sterowania ciągnika siodłowego, który został dodatkowo wyposażony w VDS, czyli aktywny układ kierowniczy oferowany przez Volvo do zwykłych ciężarówek i autobusów. Zmiana kierunku jazdy następuje za pośrednictwem silnika elektrycznego połączonego z przekładnią kierowniczą.

Zdalnie sterowany ciągnik siodłowy Volvo FH może znaleźć zastosowanie w transporcie drewna lub budowlanym, oszczędzając kierowcy przesiadanie się z kokpitu żurawia za kierownicę ciężarówki w trakcie operacji przeładunkowych.

Film przedstawia pokaz możliwości zdalnie sterowanego FH przeprowadzony w Gdańsku br. dla uczestników eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2022 .

Check Also

Renault Trucks T Evolution w Euro Truck Simulator 2

Zalety wirtualnych premier nabierają szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach, ale pomysł zrealizowany przez firmę Renault …

Mega Darkmarket Site