Home / Aktualności / Nowa generacja i nowe systemy ADA 2 oraz ABA 5

Nowa generacja i nowe systemy ADA 2 oraz ABA 5

Główny projektant Daimler Buses Stefan S. Handt uważa, że: – Setra ComfortClass i TopClass prezentują się teraz w dużo elegantszej szacie. Podkreśla ona jeszcze bardziej przynależność Setry do elitarnego klubu marek premium.

Nowe oblicze rodziny pojazdów charkteryzują nowe akcenty w wyglądzie i technice nakreślające profil legendarnej marki.Emblemat marki jest teraz wyraźnie widoczny na masce pojazdu. Z przodu znajduje się nowy element oświetleniowy wykonany całkowicie w technologii LED, światłowód łączący w sobie funkcję kierunkowskazu, światła do jazdy dziennej i światła pozycyjnego. Nawet z daleka Setra będzie teraz rozpoznawalna jako Setra. Dotyczy to również bocznej ściany autobusów z nowym trójwymiarowym elementem stylizacyjnym.

W przestrzeni pasażerskiej zmodernizowano m.in. nowe przegrody, panele obsługowe i nowy system multimedialny. Zastosowano nowe systemy wspomagania oparte na nowej strukturze elektryki i elektroniki, które dostępne są w europejskim autobusie turystycznym po raz pierwszy. Dzięki nim autobusy Setra są teraz jeszcze bezpieczniejsze, wygodniejsze, bardziej przyjazne dla użytkownika i – co ważne w czasach wysokich cen paliw – po raz kolejny odczuwalnie oszczędniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska. Setra ComfortClass i TopClass są pierwszymi autobusami w Europie wyposażonymi w nowy system Active Drive Assist 2 (ADA 2) stanowiący połączenie kilku systemów wspomagających, które aktywnie wspierają kierowcę w utrzymaniu odległości i utrzymaniu się na pasie ruchu, a także w system hamowania awaryjnego Active Brake Assist 5 (ABA 5), który potrafi hamować także przed poruszającymi się i zatrzymującymi się pieszymi. ABA 5 i ADA 2 to tylko dwa spośród większej liczby technicznych atrakcji w nowych autobusach turystycznych, które odciążają kierowców i zapewniają większe bezpieczeństwo.

Światowa premiera nowej generacji autobusów turystycznych Setra dla dziennikarzy będzie miała miejsce podczas dni prasowych „IAA Transportation” w Hanowerze (18-20 września 2022 roku), natomaist zainterosowani kupnem nowych ComfortClass i TopClass będą mogli je obejrzeć na pokazie premierowym w Neu-Ulm w dniach 23-25 września 2022 roku, a następnie na wystwach autobusowych w Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, Czechach i Francji oraz na innych lokalnych imprezach.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site