Home / Aktualności / Scania Super we flocie “Zawsze na czele”

Scania Super we flocie “Zawsze na czele”

Nie ma lepszego sposobu na przekonanie się, jak duże oszczędności paliwa przynosi wykorzystanie Scania Super we flocie firmy, niż sprawdzenie tego w praktyce. W tym roku w ramach programu „Zawsze na czele” firmy transportowe  mogą testować pojazdy Scania Super 460 R – najpopularniejsze rozwiązanie do transportu długodystansowego w Europie. 

Idea programu Scania „Zawsze na czele” polega na włączeniu zestawu drogowego Scania „Zawsze na czele” do typowych zadań danej firmy transportowej. W ciągu tygodnia trwania testów, wykwalifikowany trener ekonomicznej jazdy Scania wspiera kierowcę firmy w trakcie jego pracy, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości pojazdu Scania. Dzięki temu maleją koszty eksploatacji pojazdu oraz zużycie paliwa, a rośnie zysk firmy transportowej.

Scania Super to przede wszystkim całkowicie nowa platforma silnikowa dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowy układ napędowy obejmuje również nowe skrzynie biegów i osie. To także szereg nowości w podwoziu. Cechą wspólną wszystkich tych elementów jest zdolność do znacznego poszerzenia możliwości specyfikacji i eksploatacji pojazdów oraz pełnego dostosowania ich do konkretnych zastosowań i zadań. Wszystko to składa się na gwarancję oszczędności paliwa w transporcie długodystansowym na poziomie 8%.

– Nasz układ napędowy Scania Super to zupełnie nowy punkt odniesienia w branży jeśli chodzi o poziom osiągów, a nasi klienci mogą czerpać korzyści z 8% oszczędności paliwa. To kolejne rozwiązanie Scania, które dowodzi naszej silnej koncentracji na wydajności transportu. Scania Super umacnia wiodą pozycję Scania w dziedzinie zrównoważonego transportu na resztę tej dekady – komentuje Pawel Paluch, dyrektor marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Nowy układ napędowy odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Scania Super 460 R w „Teście 1000 punktów”, najbardziej znanym ze wszystkich testów porównawczych w branży. Ponadto, dzięki Scania Super, po raz szósty z rzędu Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliwa.

Program „Zawsze na czele” jest skierowany do przedsiębiorstw transportowych z Polski, wykonujących przewozy na terenie Europy, niezależnie od tego, czy są klientami Scania.

Partnerami programu w 2022 r. są firmy: Wielton i Wesob/Wecon.

Check Also

Elektryczne VDL Citea podróżują 200 milionów kilometrów: podwojenie w ciągu osiemnastu miesięcy.

W ciągu półtora roku liczba kilometrów przejechanych przez elektryczne autobusy VDL Citea w Europie podwoiła …