Home / Aktualności / Elektryczne „wahadłowce” Enviro200EV produkcji BYD i ADL
Created with GIMP

Elektryczne „wahadłowce” Enviro200EV produkcji BYD i ADL

Alexander Dennis (Alexander Dennis Limited, ADL) i BYD UK ogłosiły zawarcie partnerstwa w zakresie produkcji elektrycznych autobusów. Będą one wykorzystane do realizacji usług zeroemisyjnego transportu dla grupy telekomunikacyjnej Sky. W realizację projektu zaangażowane są także firmy Dawsongroup Bus&Coach (DGBC) – leasing i wynajem autobusów oraz Corporate Services Limited (Cobra) – usługi i analiza w zakresie przewozów pasażerskich (Cobra).

Sky zapewnia swoim pracownikom i gościom bezpłatny transfer busem z różnych węzłów transportu publicznego do kampusu Livingston w pobliżu Edynburga i kampusu Osterley w Londynie.

Cobra, która m.in. świadczy usługi transportowe i wybrała rozwiązanie polegające na wynajmie pojazdów  Będzie nimi osiem nowych jednopokładowych autobusów elektrycznych BYD ADL Enviro200EV wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze dwa autobusy obsługują już transport w kampusie Livingston, a kolejne sześć wystartuje 15 sierpnia w kampusie Osterley.

Całkowicie elektryczne, bezemisyjne autobusy zastąpią konwencjonalne pojazdy używane obecnie. Pomogą Sky w zmniejszeniu śladu węglowego i osiągnięciu celu, jakim jest osiągnięcie zerowej wartości netto do 2030 roku.

BYD ADL Enviro200EV jest wyposażony w światowej klasy technologię baterii żelazowo-fosforanowych BYD, która zapewnia dłuższy zasięg, zoptymalizowaną żywotność baterii i bezpieczną pracę. Wysokie parametry baterii umożliwią prowadzenie całodniowej obsługi na jednym ładowaniu.

Steve Dowling, dyrektor w Cobra Corporate Services Limited, powiedział:

Po wielu miesiącach badań, dyskusji i przygotowań w celu zapewnienia zastosowania właściwych produktów, doszliśmy do wniosku, że autobus  BYD ADL jest właściwym wyborem, spełniającym założenia strategii Sky Zero. Decyzja o kontynuowaniu współpracy z Dawsongroup i wybranymi przez nas dostawcami infrastruktury znacznie ułatwiła realizację przedsięwzięcia. Gromadzenie wiedzy od liderów branży w zakresie produkcji autobusów i ładowarek umożliwiło pewne rozpoczęcie świadczenia usług, wkraczając w świat transportu pasażerskiego z napędem elektrycznym.

Mark Taylor, regionalny kierownik sprzedaży w firmie Alexander Dennis, powiedział: – Cieszymy się, że możemy zademonstrować korzyści płynące z wykorzystania autobusów elektrycznych w transporcie wahadłowym będący największym tego typu projektem w kraju. Wyprodukowany w Wielkiej Brytanii BYD ADL Enviro200EV wieńczy doświadczeni zdobyte w trakcie produkcji oraz eksploatacji ponad 1000 autobusów elektrycznych na drogach w całym kraju. Zapewni on niezawodność i spokojne użytkowanie firmie  Cobra – operatorowi, a także firmie Dawsongroup – właścicielowi i dostawcy pojazdów.

Fraser Innes, dyrektor ds. sprzedaży autobusów i autokarów Dawsongroup, powiedział: – To był fantastyczny projekt, w którym mogłem wziąć udział, od wczesnego planowania do wprowadzenia produktu. Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Cobra Corporate Services, dostarczając to innowacyjne rozwiązanie dla ich klientów i zapewniając im najwyższy poziom usług wymagany w nadchodzących latach.

Frank Thorpe, dyrektor zarządzający BYD UK, powiedział: – Z przyjemnością wspieramy Cobra i Dawsongroup naszymi zaawansowanymi technologiami i produktami w celu wdrożenia do eksploatacji elektrycznego, bezemisyjnego transportu. Dzięki nawiązanemu partnerstwu w zakresie autobusów elektrycznych z Alexandrem Dennisem, BYD ma w użyciu lub na zamówienie w całej Wielkiej Brytanii ponad 1400 jednostek eBusów. Z dumą wprowadzamy nasze rozwiązanie eMobility do miast i na przedmieścia, zapewniając lokalnym mieszkańcom czystsze usługi transportowe, jednocześnie przyspieszając postęp  w sieci-zero.

Check Also

Ukraina przystępuje do WPT i SAD

Pierwszego października Ukraina przystąpiła do Konwencji o Wspólnej Procedurze Tranzytowej oraz Konwencji SAD o upraszczaniu …