Home / Aktualności / Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

W niemieckim Merenberg przy SVG Autohof została otwarta kolejna siłownia Truckers Gym. Obecnie na mapie Europy znajduje się 106 takich obiektów.  Obiekt  składa się z takich urządzeń jak: drabinka, podciąg nóg ławka,prostownik pleców, prasa nożna,wahadło oraz orbitrek na których podróżujący, w tym przede wszystkim kierowcy zawodowi, będą mogli wykonać proste ćwiczenia, które pomogą im rozluźnić się i aktywnie wypocząć w czasie przerwy od pracy. Sponsorem tej inicjatywy jest firma Kravag Parking- 
“Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby kierowcy ciężarówek codziennie bezpiecznie docierali do celu. Aby było to możliwe, potrzebują z jednej strony bezpiecznych i spokojnych miejsc parkingowych, które tworzymy poprzez naszą sieć parkingów dla ciężarówek. Z drugiej strony potrzebują również przestrzeni do odpoczynku, które są czymś więcej niż tylko miejscem do zaparkowania pojazdu – mówi Tim Baumeister Co-Project Manager KRAVAG Truck Parking.

Zgodnie z „Raportem o stanie zdrowia kierowców zawodowych” opublikowanym przez Fundację Truckers Life około 80% kierowców cierpi na nadwagę albo otyłość I lub II stopnia. Jednocześnie 53% kierowców nie uprawia aktywności fizycznej wcale. Te dane są naprawdę alarmujące.
– Jako Fundacja, której celem jest poprawa stanu zdrowia kierowców zawodowych, nie możemy przechodzić obok nich obojętnie. W 2022 roku konsekwentnie realizujemy naszą misję. W tym roku rozpoczęliśmy ją projektem #activetrucker aktywizującym kierowców do uprawiania sportu a już 09.08.2022 w niemieckim Merenberg Autohof SVG otwarta zostanie plenerowa siłownia dla kierowców – Truckers Gym – mówi Anna Kuzynin, Strategic Partnership Development Manager.

Europejska sieć siłowni

Truckers Gym to jeden z flagowych projektów polskiej organizacji pozarządowej – Fundacji Truckers Life, która działa na polu poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. Projekt zakłada budowę darmowych plenerowych siłowni przy największych parkingach Europy

Działania profilaktyczne

Fundacja Truckers Life realizuje swoją misję już od 9 lat. Działania Fundacji skupione są na jednej grupie interesariuszy czyli kierowcach zawodowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza misja nie kończy się wraz z “postawieniem” siłowni – to dopiero połowa sukcesu. Dlatego oprócz budowania obiektów podejmujemy też działania świadomościowe – uczymy dobrych nawyków żywieniowych i pokazujemy w jaki sposób rozpocząć przygodę ze sportem. Od tego roku współpracujemy z marką Garmin. Nasze prozdrowotne ćwiczenia znajdują się w zegarku Garmin opracowanym  dla kierowców zawodowych, dodatkowo mapa siłowni znajduje się w nawigacji Garmin. Pamiętajmy – zdrowy kierowca to kierowca bezpieczny. Bardzo się cieszę, że firma Kravag Parking  podziela wartości, które reprezentuje Fundacja. Jest mi także niezmiernie miło powitać Kravag Parking jako honorowego partnera  Fundacji Truckers Life już od roku 2021 – podsumowuje Dagmara Trusewicz CEO TL .

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site