Home / Aktualności / Busworld Southeast Asia przygotowuje się do drugiej edycji

Busworld Southeast Asia przygotowuje się do drugiej edycji

Druga edycja Busworld Southeast Asia, organizowana przez Busworld i jej indonezyjskiego partnera, firmę GEM Indonesia, potrwa trzy dni, od 5 do 7 października 2022 r. w Jakarta International Expo w Indonezji.

Po pierwszym udanym pokazie w 2019 r. branża autobusowa i autokarowa jest gotowa do ponownego spotkania się osobiście. Podobnie jak w innych regionach świata, pandemia w dużym stopniu wpłynęła na biznes autobusowy i autokarowy w Azji Południowo-Wschodniej. Ale teraz, gdy rynek się odbudowuje i nadszedł idealny czas, aby wznowić Busworld.

Nie tylko biznes autokarowy znów się ożywia, ale także przemysł autobusowy znajduje się w punkcie zwrotnym, a plany elektryfikacji autobusów są wysoko na liście priorytetów rządu Indonezji.

Według Askarindo, stowarzyszenia producentów nadwozi w Indonezji, cztery największe firmy Laksana, New Armada, Adi Putro i Tentrem stanowią od 85 do 90% rynku. Wszyscy są bardziej niż chętni do zaprezentowania na wystawie swoich najnowszych autobusów i autokarów.

Laksana wprowadzi na rynek swój zupełnie nowy autokar, który według nich będzie absolutnie przyciągał wzrok. Nowa Armada wprowadzi też na rynek nowy autokar, reszta pozostaje tajemnicą. Adi Putro przywiezie jedyny autobus Indonezji typu monokok, a Tentrem zaprasza wszystkich, aby przybyli i odkryli, nowości na swoim stoisku.

Golden Dragon, który wraz z TransJakarta prowadzi obecnie projekt testowania autobusów elektrycznych, zaprezentuje na stoisku dwa autobusy elektryczne: 6-metrowy i 12-metrowy.

Lista różnych dostawców komponentów i akcesoriów rośnie. Od folii przeciwsłonecznej do zasilania  pod ładowarki klasycznych akumulatorów, przez systemy ADAS, kamery bezpieczeństwa, tkaniny, drzwi, oświetlenie i wiele innych, wszystko to będzie można zobaczyć na  Busworld Southeast Asia.

W ciągu dwóch dni, 5 i 6 października, goście Busworld mogą wziąć udział w sześciu różnych seminariach. Każde seminarium będzie prowadzone przez międzynarodowego lub lokalnego partnera, na tematy związane z rynkiem Azji Południowo-Wschodniej. Wszystkie sesje mają tłumaczenie symultaniczne angielsko-bahasa.

Tematyka seminariów obejmuje: analizy rynku, protokoły zdrowia po pandemii Covid, autobusy bezemisyjne i ich eksploatacja. Seminaria są bezpłatne i odbywają się w sali wewnątrz hali wystawienniczej. Doskonała okazja, aby połączyć wizytę na targach ze wszystkimi nowościami i wziąć udział w seminarium, aby pogłębić swoją wiedzę rynkową i technologiczną.

Organizacja Busworld jest bardzo wdzięczna swoim partnerom ITDP (Institute for Transportation and Development Policy), Frost and Sullivan, MTI (Indonesia Transportation Society), Instran (Institute of Transport Studies), Askarindo (Association of Carrosserie Manufacturers) i Ipomi (Indonesia Young). przedsiębiorców autobusowych), którzy aktywnie pomagają rozwijać i promować targi i seminaria. Połączone siły zaowocują niewątpliwie bardzo ciekawą wystawą.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site