Home / Aktualności / Jan Gurander ustąpi ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego Volvo Group

Jan Gurander ustąpi ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego Volvo Group

Zmiana nastąpi z dniem 31 grudnia 2022 r. Jego inne zadania kierownicze w ramach Grupy będą stopniowo przydzielane innym członkom Zarządu Volvo Group. Po przełomie roku Jan Gurander będzie do dyspozycji prezesa i dyrektora generalnego Martina Lundstedta.

Jan Gurander ma długą i pełną sukcesów karierę w Volvo Group, zaczynając jako dyrektor finansowy Volvo Group w 2014 r. Przez część 2015 r. pełnił funkcję p.o. prezesa i dyrektora generalnego, a w 2016 r. został mianowany zastępcą dyrektora generalnego. Przed rozpoczęciem kariery w Volvo Group, Jan Gurander pełnił funkcję dyrektora finansowego w wielu firmach motoryzacyjnych i ma doświadczenie w finansach.
– Jako zastępca dyrektora generalnego, dyrektor finansowy i prezes kilku obszarów biznesowych w ciągu ostatnich dziewięciu lat, Jan był jednym z kluczowych motorów pozytywnego wzrostu i rozwoju rentowności Grupy, a także wzmocnienia naszej pozycji finansowe – mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny – Jan był również jednym z głównych współtwórców wyznaczania naszego strategicznego kierunku, aby poprowadzić transformację w kierunku zrównoważonych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych. Pragnę wyrazić uznanie za znaczący wkład na przestrzeni lat i nie mogę się doczekać ciągłej współpracy.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …