Home / Aktualności / IVECO w dwóch wyjątkowych edycjach specjalnych: Leoncino i Tigrotto

IVECO w dwóch wyjątkowych edycjach specjalnych: Leoncino i Tigrotto

Z okazji premiery nowego eDAILY na targach IAA 2022 firma IVECO przygotowała dwie edycje specjalne, nawiązujące do tradycji marki i oferujące wyjątkowe połączenie przeszłości z przyszłością. Inspiracją były dwa kultowe pojazdy z lat 50. i 60. — Tigrotto i Leoncino — które zapisały się w historii ówczesnego boomu gospodarczego. Obydwa były produkowane we Włoszech przez OM-Officine Meccaniche, jedną z historycznych marek IVECO.

DAILY 4×4 Tigrotto: ekstremalna stylizacja Tigrotto powraca jako wersja DAILY 4×4, wyjątkowego pojazdu w swoim segmencie — autentycznej i uniwersalnej terenówki ze wszelkimi walorami lekkiego samochodu użytkowego, dla którego nie ma niedostępnych dróg. Model jest dostępny w wersji szosowej i terenowej, w odmianach o dopuszczalnej masie całkowitej do 7 ton i ładowności do 4300 kilogramów, z nadwoziem o długości do 5 metrów. DAILY 4X4 Tigrotto z 3-litrowym silnikiem o mocy 180 KM i 8-biegową automatyczną przekładnią charakteryzuje się imponującymi osiągami i znakomitymi właściwościami jezdnymi. Ta edycja specjalna czerpie z podstawowych wartości i stylistyki oryginalnego Tigrotto — modelu „nieustraszonego” jak tygrys, od którego pochodzi jego nazwa. DAILY 4×4 Tigrotto wprowadza te cechy do segmentu pojazdów terenowych. Czerwony kolor na ramie jest znakiem rozpoznawczym historycznego produktu IVECO. Deska rozdzielcza w kolorze nadwozia z akcentami retro dodaje luksusu, który zainteresuje także klientów w segmencie samochodów kempingowych i rekreacyjnych. Napis z oryginalnego Tigrotto na przednim grillu to kolejne nawiązanie do korzeni.

eDAILY Leoncino: kultowy Leoncino w elektrycznym wydaniu Leoncino Special Edition to futurystyczna reaktywacja kultowego dziedzictwa. Dzieli on zaawansowane rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności eDAILY — nowym pojazdem bezemisyjnym marki IVECO i jedynym elektrycznym samochodem dostawczym oferującym do 20 m3 przestrzeni ładunkowej, do 4,6 t ładowności oraz do 3,5 t uciągu. Nadwozie o konstrukcji opartej na ramie zawiera rozwiązania z furgonu eDAILY: Samochód z rozstawem osi 4100 mm i nawet 3 akumulatorami o łącznej pojemności 111 kWh ma osiągi IVECO Poland Sp. z o.o. al. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa iveco.pl porównywane z pojazdami wyposażonymi w silniki Diesla, a zapas energii wystarcza mu na przejechanie do 400 km w warunkach miejskich. Leoncino jest wyposażony w najnowocześniejsze skomunikowane usługi IVECO dostępne za pośrednictwem portalu IVECO ON, usługi cyfrowe takie jak głosowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal, a także nowe funkcje opracowane, aby pomóc właścicielom eDAILY w efektywnym zarządzaniu flotą oraz zapewnić kierowcom pełen spokój ducha. Radosną stylizację Leoncino zaprojektowano z myślą o promocji nowego i innowacyjnego napędu oraz czołowego w tej klasie wyposażenia. Dwukolorowe nadwozie jest nawiązaniem do przeszłości. Efekt retro uzyskano za pomocą niebiesko-zielonego odcienia przechodzącego w kolor kremowy. Boczne spojlery, napis „Leoncino” i dekoracyjne pasy na bokach dodają dynamiki. W kabinie użyto stylowych elementów z przeszłości, które tworzą jasny i pełen intensywnych kolorów wystrój. Kolorowe akcenty w okolicy lamp przeciwmgłowych oraz obręcze kół z lekkich stopów to również część przemyślanej stylistyki. Leoncino Special Edition łączy klimat nowej energii z atmosferą kultowego pojazdu z przeszłości — z gracją wkraczając w przyszłość, jak lew, od którego wziął swoją nazwę.
Tigrotto DAILY 4×4 Special Edition w konfiguracji nieco tylko uproszczonej w stosunku do egzemplarzy prezentowanych na IAA będzie dostępny do zamówień jako podwozie z kabiną oraz furgon już we wrześniu, natomiast zamówienia na furgon Leoncino eDAILY Special Edition można będzie składać od grudnia 2022.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site