Home / Aktualności / Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za szczególnie innowacyjne samochody ciężarowe przez jury „International
Truck of the Year” (IToY), składające się z 25 doświadczonych dziennikarzy specjalistycznych z ważnych międzynarodowych mediów z Europy i innych krajów.

Karin Rådström, Dyrektor Generalna Mercedes-Benz Trucks, odebrała nagrodę z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury ItoY, podczas uroczystości, która odbyła się dziś wieczorem na targach IAA Transportation 2022 w Hanowerze. O wyborze zadecydowała całościowa innowacyjna koncepcja techniczna pojazdu z akumulatorami w technologii LFP oraz nową osią elektryczną, a także wysokie tempo rozwoju Mercedes-Benz Trucks.

Akumulatorowo-elektryczny eActros LongHaul, przeznaczony do transportu dalekobieżnego, jest atrakcją targową Mercedes-Benz Trucks.

Prototyp koncepcyjny pojazdu został zaprezentowany na konferencji prasowej w przeddzień targów IAA. W wersji seryjnej ta elektryczna ciężarówka będzieuzyskiwała zasięg około 500 km na jednym ładowaniu akumulatora oraz umożliwi ładowanie z wysoką mocą. Jej gotowość do produkcji seryjnej przewidziano na rok 2024 r.

W ostatnich latach wyróżnienie Innovation Award otrzymały już Mercedes-Benz eActros do ciężkiego transportu dystrybucyjnego oraz samochód ciężarowy Mercedes-Benz GenH2 Truck napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site