Home / Aktualności / Marka Aberg Connect należąca do Grupy Wielton w Hanowerze na IAA

Marka Aberg Connect należąca do Grupy Wielton w Hanowerze na IAA

W prezentowanym na Targach IAA portfolio produktów nowej marki Aberg Connect znalazły się rozwiązania z zakresu telematyki i monitorowania ciśnienia w oponach. Zostały one stworzone z myślą o naczepach wszystkich marek należących do Grupy Wielton. Osoby odwiedzające stoisko Wielton będą mogły zapoznać się z usługami opracowanymi przez  Aberg Connect, porozmawiać z ekspertami o najnowszych trendach w telematyce, czy zaznajomić się z planami wprowadzania na rynek nowych produktów marki.

Zadaniem Aberg Connect jest digitalizacja produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Aktualnie trwają prace nad platformą informatyczną, czyli narzędziem, które umożliwia klientom łatwy dostęp do bieżących informacji o swoich pojazdach. Od 2024 roku wszystkie nowe naczepy i przyczepy marek Grupy będą wyposażone w rozwiązanie telematyczne i TPMS Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców zawodowych.

Rozwiązania telematyczne odgrywają coraz ważniejszą rolę w transporcie i logistyce. Stosowane systemy umożliwiają nie tylko lokalizowanie naczep, ale również pozwalają klientom śledzić na bieżąco parametry techniczne pojazdów. Dzięki ich wykorzystaniu nie tylko wzrasta efektywność zarządzania flotą, ale także poprawia się bezpieczeństwo kierowców i przewożonych towarów. Cieszymy się, że już wkrótce rozwiązania Aberg Connect będą wspierać codzienną pracę klientów Grupy Wielton

– powiedział Michał Skorupowski, CSO Aberg Connect.

Na ostatnich targach IAA w 2018 roku, przed przerwą spowodowaną pandemią, Grupa Wielton zapowiedziała powstanie nowej marki odpowiadającej za tworzenie autorskich rozwiązań telematycznych. Przez ten okres spółka nie tylko powstała, ale zaczęła dynamiczne budowanie swojej oferty. Celem Aberg Connect jest między innymi stworzenie dedykowanych systemów telematycznych oraz rozwiązań do kontroli ciśnienia w ogumieniu przeznaczonych dla naczep marek wchodzących w skład Grupy Wielton. Zgodnie z założeniami, rozwiązania telematyczne Aberg Connect będą dostępne w 2024 roku na wszystkich rynkach europejskich. Dzięki temu klienci będą nie tylko mieli pewność, że ich naczepy  spełniają wymagania nowych przepisów, ale otrzymają do dyspozycji rozwiązanie, które pomoże im sprostać wyzwaniom współczesnego transportu.

Na trargach IAA Wielton zaprezentował m.in. lekką i uniwersalną naczepę Coil Master Strong Light, naczepę podkontenerową z automatycznymi zamkami Container Master Super Light czy specjalistyczną naczepę furgonową do transportu kontenerów lotniczych Air Cargo Master. Z kolei Langendorf należacy do Grupy Wielton pokazał naczepę niskopodwoziową serii Smart-Line i dwupoziomowy Flexliner.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site