Home / Aktualności / 1000 elektryków Renault Trucks z  Blainville-sur-Orne

1000 elektryków Renault Trucks z  Blainville-sur-Orne

Fabryka Renault Trucks w Blainville rozpoczęła od 2020 roku seryjną produkcję pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem w 100% elektrycznym. Dowodem na sukces tej bezemisyjnej oferty mobilności jest fakt, że zakład wyprodukował już 1000 elektrycznych pojazdów ciężarowych o masie 16, 19 i 26 ton, które są używane w całej Europie.

Działająca od 1956 roku fabryka Renault Trucks w Blainville-sur-Orne (Calvados) specjalizuje się w produkcji pojazdów ciężarowych średniej mocy i kabin samochodów ciężarowych. Jako pionier w Europie, została ona dostosowana do produkcji elektrycznych pojazdów ciężarowych o masie od 16 do 26 ton od marca 2020 roku. Aby zapewnić produkcję samochodów ciężarowych z napędem akumulatorowo-elektrycznym, na terenie przemysłowym w Normandii poczyniono różne przygotowania, w tym budynek o powierzchni 1.800 m2 przeznaczony w całości na montaż końcowy.

Od marca 2020 roku, czyli od daty rozpoczęcia seryjnej produkcji modeli elektrycznych Renault Trucks, rośnie zapotrzebowanie na mobilność elektryczną. Dzięki doskonałej elastyczności produkcji z ciągłym dostosowywaniem oprzyrządowania przemysłowego, zdolność produkcyjna elektrycznych pojazdów ciężarowych stale wzrasta, aby sprostać rosnącemu popytowi. Zakład jest przygotowany na spodziewany wzrost wolumenu, ponieważ coraz więcej klientów decyduje się na wdrożenie transportu bez emisji CO2.

Obecnie połowa pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym sprzedawanych w Europie jest produkowana w zakładzie Renault Trucks w Blainville-sur-Orne.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site