Home / Aktualności / Spółka Higer Bus zapewnia autobusy elektryczne na potrzeby COP27

Spółka Higer Bus zapewnia autobusy elektryczne na potrzeby COP27

6 listopada 2022 r. w egipskim mieście Szarm El-Szejk rozpoczęła się 27. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP27). Głównym tematem konferencji jest „wdrażanie” i omówienie kwestii klimatycznych w aspekcie ich praktycznej realizacji. Jako jedyna chińska marka autobusów, która trafi na COP27, Higer zapewni 30 elektrycznych autobusów, które umożliwią zeroemisyjne przejazdy w obrębie konferencji. Higer Bus, czołowy chiński producent autobusów, pokazuje swoje zaangażowanie i możliwości obsługi międzynarodowych konferencji i oferuje chińskie rozwiązanie dla wyzwań klimatycznych w globalnej branży transportu publicznego.

Autobusy zbudowane wspólnie przez firmę Higer i jej egipskiego partnera G Company przemieszczają się pomiędzy Szarm el-Szejk a strefą niebieską i zieloną obiektu, zapewniając doskonałą jakość usług dla urzędników rządowych i przedstawicieli organizacji międzynarodowych. Futurystyczny design, zeroemisyjność i wygoda podróżowania sprawiają, że autobusy firmy zaskarbiają sobie sympatię ludzi ze wszystkich środowisk.

W 2020 r. G Company i Higer Bus zawarły umowę o lokalizacji produkcji autobusów w celu spełnienia ambicji środowiskowych Egiptu. W efekcie firma G Company zainwestowała w budowę nowoczesnej infrastruktury produkcyjnej i rozpoczęła produkcję autobusów opartych na czystej technologii. Rozległe doświadczenie firmy Higer w zakresie zagranicznych projektów systemów montażu samochodów i wspólna ekologiczna wizja obu firm doprowadziły do podpisania umowy na budowę autobusów elektrycznych dla Egiptu, mających zapewnić obsługę transportową COP27.

Osoby znające temat wskazują, że te specjalnie przygotowane autobusy pomalowane z okazji konferencji w wyjątkowe wzory, wyposażone w zawieszenie pneumatyczne i oferujące zwiększoną wydajność klimatyzacji i baterii, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej pasować do lokalnych warunków w Egipcie i potrzeb związanych z komunikacją podczas COP27.

– Utworzyliśmy i uruchomiliśmy specjalną grupę zadaniową w ramach COP27 obejmującą trzynastu doświadczonych inżynierów z G Company. Zespół odpowiada za konserwację pojazdów w celu zapewnienia niezakłóconej obsługi podczas konferencji – powiedział członek obsługi technicznej Higer przebywającej na miejscu.

W świetle rosnącego kryzysu energetycznego i ekstremalnych zjawisk pogodowych, osiągnięto globalny konsensus w sprawie konieczności transformacji branży transportowej w kierunku elektryfikacji i niskoemisyjności. Xia Guolin, kierownik Higer Bus na Afrykę, powiedział: „Aby osiągnąć cel redukcji emisji, branża transportowa potrzebuje przyspieszyć proces reform. Wspólny projekt pokazuje zaangażowanie Egiptu w przyspieszanie transformacji na zeroemisyjny transport publiczny i możliwości Chin w zakresie zrównoważonego transportu na rzecz walki ze zmianami klimatu”.

COP27 jest wyrazem rosnącej determinacji do walki z wyzwaniami klimatycznymi świata. Aby aktywnie odpowiedzieć na inicjatywę konferencji, Higer Bus będzie w sposób ciągły przyczyniać się do oszczędzania energii i redukowania emisji, poprzez wdrażanie coraz bardziej niezawodnych produktów opartych o czyste technologie i efektywnych usług, budując zrównoważoną przyszłość w zakresie harmonijnej koegzystencji ludzi, pojazdów i przyrody. (PAP)

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site