Home / Aktualności / Solaris laureatem nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”

Solaris laureatem nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” po raz kolejny ogłosiła zwycięzców Zielonych Orłów. Solaris został laureatem tegorocznej, trzeciej edycji Zielonych Orłów „Rzeczpospolitej”. Producent nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów został wyróżniony w kategorii Firma. Nagroda Zielone Orły przyznawana jest przez kapitułę składającą się z ekologów, przedstawicieli biznesu oraz członków redakcji „Rzeczpospolita” osobom, firmom i samorządom wdrażającym nowoczesne rozwiązania proekologiczne.
Firma Solaris została wyróżniona za innowacyjne rozwiązania ekologiczne na skalę przemysłową –
w szczególności za autobusy elektryczne i wodorowe. Wśród zgłoszonych przez producenta przedsięwzięć prośrodowiskowych znalazł się bezemisyjny autobus napędzany wodorem Urbino 18 hydrogen, najnowszy produkt w ofercie producenta, nowoczesna stacja ładowania pojazdów Charging Park, a także przeprowadzone badania cyklu życia (ang. Life Cycle Assessment, LCA) produkowanych autobusów.
– Innowacyjność jest i zawsze była siłą napędową Solarisa. Tym bardziej cieszy fakt, że nasze wieloletnie wysiłki w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych na rzecz zero- emisyjnego transportu publicznego w całej Europe są zauważane i docenianie – powiedziała odbierająca nagrodę Agata Stańda, Dyrektor ds. Strategii i Transformacji w Solaris Bus & Coach.
Solaris kieruje się aspektami środowiskowymi od początku swojej działalności. Misja wdrażania idei zrównoważonego rozwoju interpretowana jest przez firmę jako systematyczne poszerzanie gamy zeroemisyjnych pojazdów i aktywne wsparcie miast zainteresowanych zieloną zmianą w komunikacji miejskiej. Autobusy bateryjne Solaris, które obsługują ruch pasażerski już w ponad 100 miastach całej Europy, skutecznie wspierają przewoźników i samorządy w odpowiadaniu na wyzwania związane z rosnącą urbanizacją. Cichy, bezemisyjny i bezpieczny transport publiczny ma realny wpływ na kondycję zarówno mieszkańców, całych miast, jak i środowiska naturalnego. Mniejsze emisje szkodliwych substancji oznaczają mniejsze zagrożenie również dla przyszłych pokoleń. Szczegółowe działania, które podejmuje Solaris w odpowiedzi na wyzwania związane z globalnymi zmianami klimatycznymi i cywilizacyjnymi, zostały przedstawione w tegorocznej edycji Raportu Zrównoważonego Rozwoju Solaris za rok 202

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site