Home / Aktualności / Apollo Tyres podpisuje dwuletnią umowę sponsorską na wyścigi samochodów ciężarowych z niemiecką firmą SL Trucksport 30

Apollo Tyres podpisuje dwuletnią umowę sponsorską na wyścigi samochodów ciężarowych z niemiecką firmą SL Trucksport 30

Po dwóch udanych latach w FIA European Truck Racing Championship (FIA ETRC) z TOR Truck Racing, Apollo Tyres podpisał nową dwuletnią umowę sponsorską z SL Trucksport 30.

Nowy zespół, który otrzyma nazwę SL Apollo Tyres Trucksport, będzie rywalizować w sezonie 2023 zupełnie nową ciężarówką MAN TGS 2022, oklejoną logo Apollo Tyres rozpoznawalny po fioletowej kolorystyce.

35-letni Sascha Lenz jest kierownicą zespołu SL Truck Team, wnosząc ponad siedem lat doświadczenia w wyścigach samochodów ciężarowych. Lenz rozpoczął karierę w wyścigach samochodów ciężarowych w 2015 roku; od tego czasu niemiecki zawodnik zajął pierwsze miejsce w konkursie FIA ETRC Young Gun Award w 2017 r., był wicemistrzem serii Driver’s Championship Series w 2021 r. i zajął trzecie miejsce w tegorocznej serii Driver’s Championship Series w czołowej formule wyścigów samochodów ciężarowych.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy powitać Apollo Tyres w rodzinie SL Trucksport i już nie możemy się doczekać kolejnego udanego sezonu, mówi Lenz. – Dzięki nowemu zaangażowaniu Apollo Tyres, nasze cele na rok 2023 są proste: zająć pierwsze miejsce zarówno w mistrzostwach kierowców, jak i konstruktorów.

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny Apollo Tyres Europe, dodaje: – Jesteśmy niesamowicie podekscytowani obecnością Apollo Tyres w mistrzostwach FIA ETRC. Ta nowa umowa sponsorska pomoże nam jzwiększyć rozpoznawalność marki w Europie, naszym szybko rozwijającym się regionie sprzedaży opon do samochodów ciężarowych i autobusów.

Oprócz stałej dwuletniej umowy sponsorskiej Apollo Tyres będzie mieć możliwość przedłużania kontraktu z roku na rok w oparciu o wzajemne porozumienie i osiągnięcia zespołu.

Apollo Tyres Tor Truck Racing rezygnuje

W październiku firma Apollo Tyres ogłosiła zakończenie trzyletniej współpracy z Tor Truck Racing, co zbiegło się z odejściem na emeryturę głównego kierowcy zespołu, Shane’a Breretona, z FIA ETRC. Po siedmiu latach udziału w wyścigach samochodów ciężarowych Brereton ustąpił, aby spędzać więcej czasu z rodziną i skoncentrować się na swoim biznesie.

Brereton nawiązał współpracę z Apollo Tyres w 2019 roku, a po pandemii  zdobył puchar Goodyear dla kierowców w kategorii Chrome w sezonie 2021. W 2022 roku Apollo Tyres Tor Truck Racing zajął trzecie miejsce w Promotor’s Championship i zapewnił sobie zwycięstwo w klasie w Le Mans we Francji, w którym zespół odniósł również zwycięstwo w wyścigu Maiden Championship.

Wszyscy w Apollo Tyres chcielibyśmy życzyć Shane’owi szczęśliwej emerytury i podziękować jemu i Tor Trucks za tak skuteczne promowanie naszej marki na europejskiej scenie – mówi John Nikhil Joy, European Cluster TBR Product Director w Apollo Tyres.

W przyszłość z Mistrzostwami Europy FIA w Wyścigach Samochodów Ciężarowych

FIA European Truck Racing Championship to jedna z najbardziej spektakularnych i wymagających serii wyścigów samochodowych na świecie. Kierowcy w zależności od ich doświadczenia oraz zdobytych zwycizstw w wyścigach  podzieleni na dwie kategorie, Chrome i Titan. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 160 km/h (99 mph), a masa pojazdów nie może być mniejsza niż 5300 kg. Maksymalna moc silnika wynosi 1200 KM, a jego moment obrotowy 5000 Nm.

Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Samochodów Ciężarowych podejmują kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju – na przykład wszystkie konkurujące ciężarówki są napędzane w 100% odnawialnym olejem napędowym HVO.

Popularność wyścigów samochodów ciężarowych stale rośnie, a wiodąca seria wyścigów samochodów ciężarowych FIA ma globalną widownię internetową i telewizyjną liczącą 60 milionów i przyjmuje około 420 000 widzów.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site