Home / Aktualności / Nowa country manager DKV Mobility w Polsce

Nowa country manager DKV Mobility w Polsce

Anna Biekionis objęła stanowisko Country Managera DKV Mobility w Polsce, zastępując w tej roli Michała Bałakiera. Z firmą związana jest od 22 lat. Towarzyszyła branży transportowej przez cały okres jej transformacji od lat 90-tych. Teraz poprowadzi polski oddział, wykorzystując siłę nowych usług DKV Mobility dla zwiększenia konkurencyjności klientów.

– Moim celem jest, aby przy intensywnym rozwoju przedsiębiorstwa, jakość naszych usług była nadal na najwyższym poziomie. Zawsze chcieliśmy być postrzegani przez partnerów i współpracowników jako rzetelna firma, która ich szanuje. To będzie dla mnie drogowskazem. A praca z ludźmi, którzy wyznają te same wartości co ja, jest dla mnie ogromną przyjemnością. – mówi Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

Zmiana u steru DKV Mobility Polska przypada na czas, kiedy operator intensywnie ewoluuje, budując nowe rozwiązania w oparciu o cyfryzację i nowoczesne technologie. Od 2019 roku firma nawiązuje kolejne partnerstwa oraz przejmuje udziały w wiodących przedsiębiorstwach w Europie w obszarze telematyki, opłat drogowych, paliwa, finansowania czy e-mobilności. „Teraz jest czas, aby dzięki nowym kompetencjom oferować klientom cyfrowe usługi, które przy pomocy kilku kliknięć rozwiązują ich bolączki, obniżają koszty i zwiększają konkurencyjność.” – dodaje Anna Biekionis.

Anna Biekionis, z wykształcenia ekonomistka, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Gospodarka Narodowa, Finanse i Bankowość. Ukończyła studia podyplomowe SGH o specjalizacji Informatyka w Biznesie, a także liczne szkolenia menedżerskie, m. in. ICAN, SLII Experiencie™ Blancharda – Situational Approach to Leadership oraz Strategic Leadership Academy (obecnie). Przed dołączeniem do zespołu DKV Mobility zdobywała doświadczenie m. in. w Deutsche Banku w Dortmundzie oraz we wrocławskim oddziale Polcard. 

Była jedną z pierwszych 10 osób DKV Mobility w Polsce, które od podstaw rozwijały nowoczesne rozwiązania kartowe. Przez wiele lat opiekowała jedną czwartą naszego rynku. Dziś zarządza zespołem około 70 osób, które każdego dnia działają w służbie rodzimych klientów. To już nie tylko przewoźnicy, ale też liczne floty aut osobowych oraz mikroprzedsiębiorstwa. 

 – Wartości takie jak odpowiedzialność, dobre relacje i dążenie do celu mają dla mnie szczególne znaczenie. Nie ma sukcesów bez zaangażowania wszystkich pracowników, więc staramy się działać zespołowo. Nie ma u nas „wyścigu szczurów”, gdyż relacje między pracownikami oparte są na szacunku. Zajmujemy się różnymi projektami zespołowo. A dzięki temu, że stawiamy na szczerość – nie deklaratywne, ale w rzeczywistości – łatwiej jest szybko rozwiązywać wszelkie problemy – mówi Anna Biekionis.

Stabilny rozwój DKV Mobility u nas kraju jest szczególnie ważny, gdyż polskie firmy stanowią od lat siłę numer jeden w przewozach międzynarodowych w Europie. Transport drogowy towarów odgrywa krytyczną rolę przy wytwarzaniu połowy polskiego PKB. Zatrudnia ponad 1 milion osób. Jest coraz ważniejszy dla gospodarki europejskiej, realizując ponad 20 proc. przewozów drogowych z Niemiec do Francji, a także do Włoch, Czech oraz Wielkiej Brytanii. 

– Firmy podejmujące międzynarodowe wyzwania, potrzebują pewnego i profesjonalnego partnera rozliczeń kosztów w trasie. Potrzebują, by zdjąć im z głowy problem optymalizacji paliwa, opłat drogowych, zwrotów VATu oraz innych wydatków związanych z pojazdem – tak, by mogły skupić się na swojej podstawowej działalności.” – tłumaczy Anna Biekionis. „Takim partnerem od lat było dla nich DKV Mobility. Moim dążeniem będzie mobilizacja sił zespołu, abyśmy mogli wspierać naszych klientów jeszcze lepiej. – dodaje.

Jest ku temu dobry czas, bo operator dynamicznie rozbudowuje swoje usługi i produkty. Oferuje dziś najszerszą sieć stacji paliw w Europie dostępnych na jedną kartę paliwową, obejmującą już ponad 63 000 konwencjonalnych stacji paliw, blisko 413 000 punktów ładowania EV oraz około 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. W obszarze usług finansowych jest jednym z kluczowych partnerów zwrotu VAT oraz podatku od paliw mineralnych.

W zakresie rozwiązań cyfrowych DKV Mobility integruje różne systemy i usługi, tworząc niedostępne wcześniej funkcjonalności. Przykładem jest połączenie karty paliwowej z telematyką, którego owocem jest platforma DKV LIVE, pozwalająca m.in. na śledzenie w czasie bieżącym pojazdów i transakcji. Kolejną innowacją jest zdalnie płacenie smartfonem za paliwo – tzw. funkcja APP&GO w aplikacji DKV Mobility. Dzięki niej kierowca nie musi odwiedzać stacji, co w czasach pandemii ma szczególne znaczenie.

To wszystko sprawia, że zadanie, jakim jest zarządzanie polskim oddziałem DKV Mobility w najbliższych latach, może okazać się nie tyle wyzwaniem, co fascynującą podróżą w świat nowych możliwości. W tą podróż firma pragnie zaprosić swoich klientów, bo – jak podkreśla nowa Country Manager – to ich głosy i opinie pozwoliły DKV Mobility znaleźć się w tym miejscu, w którym jest dzisiaj. Tych głosów operator chce słuchać nadal, aby jak najlepiej i jak najszybciej odpowiadać na potrzeby klientów.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site