Accelera by Cummins, Daimler Truck i PACCAR wybierają stan Mississippi do produkcji ogniw akumulatorowych w USA

Accelera™ firmy Cummins, Daimler Trucks & Buses US Holding LLC i PACCAR wybrały hrabstwo Marshall w stanie Mississippi na przyszłe miejsce produkcji zaawansowanych ogniw akumulatorowych przeznaczonych do średniotonażowych i ciężkich pojazdów użytkowych. Wspólne przedsięwzięcie przyczyni się do powstania ponad 2000 nowych miejsc pracy w sektorze produkcyjnym w USA, z możliwością powiększenia zatrudnienia w miarę wzrostu popytu. Oczekuje się, że fabryka o mocy 21 gigawatogodzin (GWh) rozpocznie produkcję ogniw akumulatorowych w 2027 r.

Planowane wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Accelera, Daimler Truck i PACCAR zostało ogłoszone we wrześniu 2023 r. Accelera, Daimler Truck i PACCAR będą posiadać po 30% udziałów w przedsiębiorstwie i wspólnie kontrolować tę działalność, która skupi się na technologii akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). EVE Energy będzie partnerem technologicznym w spółce joint venture z 10% udziałem i wniesie do przyszłego zakładu doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji ogniw akumulatorowych. EVE Energy jest światowym liderem technologii w produkcji ogniw akumulatorowych LFP dla przemysłu samochodowego.

Accelera, Daimler Truck i PACCAR przodują w przejściu sektora pojazdów użytkowych na technologie o zerowej emisji. Partnerzy zobowiązują się do redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z Porozumieniem Klimatycznym z Paryża.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia oraz uzyskaniu odpowiednich zgód organów regulacyjnych i kontroli fuzji, w tym złożeniu dobrowolnego zawiadomienia do Komisji ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CFIUS).

Check Also

TomTom dostarczy innowacyjną nawigację dla globalnej linii BMW Motorrad

Amsterdam, Niderlandy, 19.06.2024 r. – TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.