Amerykańskie ciężarówki w Katowicach

Tegoroczna, 12. edycja „American Cars Mania” przejdzie do historii jako rekordowa pod wieloma względami. To absolutnie unikalne wydarzenie w skali Europy, które w tym roku przyciągnęło tłumy na teren lotniska Muchowiec w Katowicach. Wśród licznych atrakcji szczególne emocje wzbudziły wyścigi na ¼ mili amerykańskich trucków z kolekcji „Adaś Ciężarówki”.

Ich właściciel – pasjonat i prywatny kolekcjoner ciężarówek oraz modeli – planuje otwarcie Muzeum Ciężarówek w Kowarach. Inaugurację zaplanowano na 2026 rok.

Więcej informacji wkrótce na łamach „Polskiego Trakera”. Na zdjęciach możecie zobaczyć m.in. unikalnego, żółtego Kenwortha.

Check Also

Tour d’Europe na zasilaniu gazowym

IVECO S-Way LNG, zasilany wyłącznie bioLNG, pokonał trasę o długości ponad 5 000 kilometrów. Ten przejazd …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.