Axxès w Polsce!

Firma otwarła w ostatnim czasie kilka biur w całej Europie – w Niemczech, Rumunii, a teraz w Polsce. Rodzimi przewoźnicy są kluczową częścią europejskiego sektora transportu drogowego, dlatego Axxès jest gotowy zapewnić im szybki i wygodny sposób uiszczania myta.

Frédéric Lepeintre, Chief Commercial Officer firmy, komentuje: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej obecności w kluczowych krajach europejskich, a zwłaszcza tam, gdzie silna jest branża transportowa. Posiadanie biura i obsługi w danym kraju jest ogromnie pomocne w budowaniu relacji i zawieraniu umów z nowymi partnerami. Bliską i efektywną współpracę ułatwia poznanie wymagań i specyfiki danego rynku, co pozwala nam szybko reagować na jego potrzeby.

Dzięki ostatnim otwarciom, Axxès bardziej niż kiedykolwiek potwierdza swoją wiodącą pozycję na rynku multisystemowych rozwiązań w zakresie opłat elektronicznych dla przewoźników towarowych i pasażerskich powyżej 3,5 tony. Firma dostarcza rozwiązań do poboru opłat drogowych w Austrii, Belgii, Danii, Liechtensteinie, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech.

Od października 2021, korzystając z urządzenia Axxès B’moov, na naszych drogach można wygodne rozliczać myto w ramach systemu e-TOLL oraz za przejazdy autostradami A1 i A4.

Firma Axxès została założona w 2005 roku w następstwie dyrektywy europejskiej, która stworzyła europejską usługę opłaty elektronicznej (EETS). Szybko stała się wiodącym graczem rynkowym. Z jej innowacyjnych rozwiązań korzysta prawie 40 000 klientów, co przekłada się na 325 000 pojazdów w aktywnej służbie.
Obecnie Axxès dystrybuuje swoje produkty lokalnie poprzez około 50 partnerów handlowych w głównych krajach europejskich. Firma Axxès jest również certyfikowanym dostawcą EETS, co ułatwia formalności wymagane do wdrożenia multisystemowego rozwiązania rozliczeniowego na skalę europejską. Świadczy także o know-how technicznym firmy, niezawodności sprzętu, solidności systemu finansowego i sprawnej organizacji przyjmowania opłat drogowych.

Jak przyznaje Patryk Krajewski, Country Manager Central Europe – „Axxès otwiera w Polsce spółkę, która będzie działała na rynkach CEE (Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Bułgaria). Robi to, aby być bliżej swoich partnerów i wspierać ich lokalnie w rodzimych językach. Jest to nasza przewaga, ponieważ konkurencyjne firmy nie mają lokalnego wsparcia. Chcemy, aby nasi partnerzy czuli, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Nie traktujemy ich jak sieci dystrybucji, ale na każdym etapie pragniemy wspierać ich swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspólnie pomagać branży TSL w jej codziennych zmaganiach. A co najistotniejsze, staramy się, aby nasza komunikacja z partnerami była szybka, sprawna i przejrzysta. Nasza oferta dla klienta końcowego skupia się na wsparciu, doskonałym pokryciu obsługiwanych sieci drogowych oraz niezawodności, co przekłada się na mniej mandatów i − finalnie − na niższe koszty prowadzonej działalności.

Obsługując ponad 40 000 firm posiadających 300 000 pojazdów, Axxès jest najbardziej dynamicznym graczem na rynku multisystemowych rozwiązań do elektronicznego poboru opłat dla samochodów ciężarowych. Firma oferuje przewoźnikom towarowym i pasażerskim inteligentne i niezawodne rozwiązanie do uiszczania myta w Europie − przy użyciu jednego urządzenia pokładowego i jednej umowy abonamentowej. Firma, starając się dostosowywać do pojawiających się potrzeb przewoźników drogowych, regularnie doskonali swoje usługi i rozwiązania. Projektuje też innowacyjne narzędzia oparte na najnowszych technologiach, takie jak serwis geolokalizacyjny optymalizujący koszty opłat drogowych.

Celem firmy jest ustanowienie standardów w zakresie multisystemowych rozwiązań rozliczania myta w Europie i uzyskanie pozycji kluczowego partnera dla przewoźników.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.